Menu

Bezdrátový GSM alarm s Android aplikací

26.05.2014 13:10 | Josef Mika + Přidat komentář
Bezdrátový GSM alarm s Android aplikací

Bezdrátový GSM alarm s Android aplikací | foto: CHIP

Evolveo Alarmex se hodí do garáže nebo domu a nabízí cenově dostupné bezpečnostní řešení s ovládáním pomocí smartphonu.

Kompaktní bezdrátový zabezpečovací systém Evolveo Alarmex přichází už v druhé generaci, která přináší několik vylepšení. Díky bezdrátové technologii je možné umístit bezdrátové čidlo v objektu nebo mimo něj až do vzdálenosti 80 m. V případě narušení monitorovaného objektu bude tato událost signalizována SMS zprávou až na 5 přednastavených čísel a také hlasovým voláním. Obsluha alarmu je snadná, stačí jej aktivovat/deaktivovat dálkovým ovladačem (klíčenkou), podobně jako u centrálního zamykání automobilu. Alarmex je vybaven funkcí, která spustí poplach při snaze o poškození hlavní jednotky, pohybového čidla nebo senzoru otevření. Systém může majitele také informovat pomocí SMS zprávy o poklesu kvality GSM signálu nebo spustí sirénu při úplném výpadku GSM signálu. Užitečnou vlastností je možnost nechat si poslat SMS zprávu při zakódování nebo odkódování alarmu, např. po příchodu dítěte domů. Do hlavní jednotky lze použít libovolnou SIM kartu. Systém zvládá i odposlech a komunikaci pomocí integrovaného reproduktoru a mikrofonu. Ovládání může probíhat i z Android telefonu pomocí aplikace Evolveo Alarmex.

alarmex3-nahled

Základní sestava zařízení Alarmex

Montáž systému je jednoduchá, zvládne ji skoro každý. Systém je důsledně modulární: můžete nastavit až tři ochranná pásma, do každé zóny připojíte až 32 bezdrátových, ale i drátových čidel. Cena se pohybuje těsně pod 6000 Kč. V příštím čísle Chipu přineseme stručný test tohoto zařízení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Je to užitečná věc, ale jen mírný upgrade. Za tu cenu (2× navýšení) bych čekal LAN konektor nebo wi-fi pro připojení k internetu. Obávám se že androidová aplikace stále pro ovládání ústředny používá SMS.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení