Menu

Bezdrátový mesh systém s reproduktory a plně integrovanou službou Amazon Alexa

09.10.2018 17:44 | Milan Loucký + Přidat komentář
Bezdrátový mesh systém s reproduktory a plně integrovanou službou Amazon Alexa

Bezdrátový mesh systém s reproduktory a plně integrovanou službou Amazon Alexa | foto: CHIP

První bezdrátový mesh systém se satelitem Orbi Voice kombinující funkce výkonného Wi-Fi extenderu, prémiového reproduktoru i hlasového asistenta se objevil na nabídce společnosti Netgear.

Orbi Voice nabízí kvalitní a stabilní bezdrátové připojení napříč celou domácností i jejím okolím, bez nutnosti řešit slabší signál či mrtvé zóny. Speciální třípásmová technologie Wi-Fi vytváří mezi satelitem a dalšími přístroji Orbi speciální bezdrátový komunikační kanál, který v kombinaci s routerem zajišťuje maximální rychlost připojení až 3 Gb/s (1733 + 866 + 400 Mb/s) bez ohledu na počet připojených zařízení a špičkové pokrytí signálem Wi-Fi v rozsahu až 186 m2.

Oproti ostatním zařízením je Orbi Voice vybaven také prémiovým audio systémem značky Harman Kardon s předním devíticentimetrovým wooferem a dvou a půl centimetrovým tweeterem, které ze satelitu vytvářejí kvalitní reproduktor s čistým a plným zvukem. Audio systém je doplněn o čtyři zabudované mikrofony s funkcí vzdáleného rozeznání hlasu a plně integrovaného asistenta Amazon Alexa, umožňujícího hlasem ovládat oblíbené hudební služby a zařízení IoT, zjišťovat aktuální informace o počasí a dopravních situacích na silnicích, nastavovat alarm, a řadu dalších užitečných aktivit typických pro dnešní chytrou domácnost. Jak známo, asistemt Alexa rozumí ale jen anglickým povelům a z naší zkušenosti plyne, že tyto povely musejí být podány čistou a kvalitní angličtinou, což ale pro mnoho uživatelů nemusí být problém.

Poznámka redakce Chipu: jen pro informaci, Google letos na IFA 2018 představil Google Assistant, který rozumí anglicky a německy a do konce roku by měl zvládat už i české povely, u Amazonu Alexa není známo, zda, kdy a jak bude hovořit v blízké i vzdálené budoucnosti.

Orbi Voice je kompatibilní se všemi současnými poskytovateli internetu. Snadnou konfiguraci, nastavení a správu zařízení i bezdrátové sítě zajišťuje mobilní aplikace Orbi, jež je zdarma dostupná na platformách Google Play a iTunes. Aplikace zároveň slouží jako nástroj pro ovládání audio systému a služby rodičovské kontroly Circle.

Klíčové vlastnosti nového mesh systému Orbi:

•             Třípásmový Wi-Fi systém s unikátním čtyřstreamovým 5GHz bezdrátovým kanálem mezi routerem Orbi a satelitem Orbi Voice.

•             Router Orbi (AC3000) s výkonným čtyř jádrovým procesorem, šesti interními anténami, čtyřmi gigabitovými ethernetovými porty a jedním USB portem.

•             Satelit Orbi Voice (AC2200) se čtyřmi interními anténami, čtyřmi mikrofony, audiosystémem Harman Kardon, hlasovým asistentem Amazon Alexa a dvěma gigabitovými ethernetovými porty.

•             Technologie MU-MIMO zajišťující plynulé streamování dat do vícero zařízení současně.

•             Implicitní a explicitní beamforming pro 2,4GHz a 5GHz pásma.

•             Síť pro hosty a rodičovská kontrola Circle.

•             Automatický update firmwarů z oblasti software i zabezpečení.

•             Snadná konfigurace, nastavení a správa prostřednictvím mobilní aplikace.

Cena a dostupnost

Bezdrátový mesh systém NETGEAR Orbi (RBK50V) obsahující router Orbi a satelit Orbi Voice je v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 14 130 korun. Satelit Orbi Voice bude možné dokoupit také samostatně, a to od prosince za doporučenou koncovou cenu 9 090 korun.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení