Menu

Bezdrátový přenos hudby bude lepší: nástupce Bluetooth má jméno Auracast

14.06.2022 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Bezdrátový přenos hudby bude lepší: nástupce Bluetooth má jméno Auracast

Bezdrátový přenos hudby bude lepší: nástupce Bluetooth má jméno Auracast | foto: Kelly Sikkema/Unsplash

Bezdrátový přenos zvuku do prakticky neomezeného počtu přijímačů: budoucnost Bluetooth se jmenuje Auracast a má být uvedena na trh ještě v letošním roce.

Možnost přenášet hudbu nebo informace mnoha posluchačům současně má mnoho výhod. Stačí si vzpomenout na klasické rádio. Speciální skupina SIG, Bluetooth Special Interest Group, která se zabývá vývojem standardů bezdrátového přenosu a licencováním technologií Bluetooth jednotlivým výrobcům, nyní konkretizovala své plány na prostorově omezené vysílání zvuku do teoreticky libovolného počtu sluchátek nebo jiných Bluetooth zařízení.

Nová funkce se nazývá Auracast, bude zapsána do specifikací pro Bluetooth LE Audio a zveřejněna v průběhu nadcházejících měsíců.

Auracast znamená sdílet a poslouchat

auracast

Nová bezdrátová technologie Auracast umožní přenos audia z jednoho vysílače do více přijímačů. | Zdroj: sandwatchstudio/Pixabay

V tuto chvíli se dá jen velmi obtížně odhadnout, kdy se na trhu objeví první chytré telefony, notebooky, televizory nebo jiné systémy s technologií Auracast. Svůj zvuk pak mohou bezdrátově sdílet se sluchátky, reproduktory nebo přijímači ve svém okolí, které budou Auracast podporovat.

Skupina Bluetooth každopádně vidí potenciál pro Auracast nejen v soukromém prostředí, ale také ve veřejném prostoru. Tato technologie by například mohla umožnit ve sluchátkách slyšet to, co jiné technologie tlumí: zvuk obrazovek a informačních panelů na nádražích, náměstích, letištích, ve sportovních halách, restauracích nebo čekárnách.

Kromě toho půjde přímo do Bluetooth sluchátek nebo jiných typů přijímačů s podporou Auracast přenášet zvuk, který byl doposud zprostředkován pouze reproduktory. Typickými příklady může být zprostředkování zvuku například v kině nebo na konferencích.

Zdroj: XDA Developers

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení