Menu

Bezdrátový přenos obrazu ze smartphonu na televizor

26.02.2013 09:30 | Redakce Chip + Přidat komentář
Bezdrátový přenos obrazu ze smartphonu na televizor

Bezdrátový přenos obrazu ze smartphonu na televizor | foto: CHIP

Společnost LG Electronics předvede na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně poprvé svoji technologii Wireless Ultra High Definition (Ultra HD) Transmission. Tato technologie umožňuje uživatelům v reálném čase zobrazovat hry a jiný obsah chytrých telefonů na Ultra HD televizoru prostřednictvím bezdrátového přenosu dat.

Díky technologii Wireless Ultra HD Transmission si uživatelé mohou prohlížet obsah svých mobilních telefonů na mnohem větší obrazovce televizoru. Tato technologie je podle LG rychlejší a plynulejší a spotřebovává o polovinu méně energie, než předchozí systémy pro komprimaci a přenos videa z mobilních zařízení. Časová prodleva a ztráta dat je podle LG malá a pro přenos se využívá WiFi. Multimediální obsah je během přenosu automaticky přizpůsobován rozlišení obrazovky televizního přijímače.

Návštěvníci veletrhu MWC si tuto technologii mohou prohlédnout na stánku LG v pavilonu 3 výstaviště Fira Gran Via do 28. února.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení