Menu

Bezdrátový přístupový bod s MU-MIMO na stěnu

19.09.2018 16:29 | Milan Loucký + Přidat komentář
Bezdrátový přístupový bod s MU-MIMO na stěnu

Bezdrátový přístupový bod s MU-MIMO na stěnu | foto: CHIP

Nový přístupový bod TP-Link EAP225-Wall s MU-MIMO vyniká jednoduchým kompaktním designem a je schopen plně rozšířit internet v jakémkoliv hotelu či pensionu, v restauracích a studentských ubytovnách i v členitých kancelářských budovách.

Jeho primární schopnost je využití Wi-Fi 802.11ac v prostřední s mnoha místnostmi. Vybaví-li se každá z nich přístupovým bodem EAP, je jisté, že bezdrátový signál bude vždy silný a že hosté i zaměstnanci budou moci využívat své vlastní Wi-Fi sítě a stabilní připojení k internetu.

Díky podpoře napájení přes datové rozvody Power over Ethernet na základě standardů 802.3af/802.3at odpadá nutnost instalovat v budově další kabely. Stačí využít instalované ethernetové kabely a začít připojovat přístupové body. Na páteřní připojení se pak umístí TP-Link PoE Switch, který se postará jak o vzájemnou datovou komunikaci, tak i o napájení.

Přístupový bod EAP225-Wall podporuje souběžnou rychlost přenosu v obou pásmech až 1200 Mb/s. A protože je vybaven nejnovější technologií 802.11ac Wave 2 MU-MIMO, dokáže komunikovat s více klienty současně a je tak vhodný pro prostředí s hustým provozem bez zpomalování.

Nyní lze běžné síťové přípojky na stěnách přeměnit na vysoce výkonné přístupové body sítě Wi-Fi. Access pointy EAP je možné osadit do stávajících propojovacích krabic standardizovaných pro EU nebo US, takže instalace je rychlá a nijak neruší. Díky připraveným otvorům v instalačním rámečku tak lze EAP rovnou přišroubovat.

Model EAP225-Wall není pouhým přístupovým bodem – může též sloužit jako switch a poskytuje tři standardní ethernetové porty, z nichž jeden je vybaven možností napájení Power over Ethernet a může napájet zařízení připojovaná pomocí kabelu, jako jsou IP telefony, IP kamery, interkomy a další. Lze tak v jednom kroku vyřešit jak komunikaci, tak i napájení dalších moderních přístrojů a vybavení pokojů.

Softwarový kontroler Omada, který je součástí produktu, nabízí bezplatný cloudový přístup do centralizované administrátorské platformy. Informace o všech zařízeních tak lze kdykoliv a kdekoliv mít pod kontrolou prostřednictvím webového rozhraní či aplikace.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení