Menu
CHIP Speedtest

Google vám zkontroluje hesla

30.11.2019 11:13 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Google vám zkontroluje hesla

Pokud máte účet u Googlu, můžete využívat správce hesel, který je integrovaný do internetového prohlížeče Chrome. Ten umí nově zkontrolovat vaše hesla.

Tato funkce byla doposud k dispozici jen jako rozšíření pro Chrome. Nyní si můžete nechat zkontrolovat, zda heslo není příliš slabé, případně použité u více účtů, přímo v Chromu. Uživatelé prohlížeče, kteří se přihlásí ke svému  Google účtu, najdou novou funkci správce hesel na adrese passwords.google.com. Kliknutím na »Zkontrolovat hesla« zahájíte jejich analýzu. Po analýze se spustí alarm, pokud se v seznamu hesel vyskytuje prolomené heslo, případně pokud používáte stejné heslo k více účtům. Google také oznámí, pokud jsou některá hesla příliš slabá. V tom případě Google uživateli nabídne možnost vygenerování bezpečných hesel.

spravce1-nahled

Kontrola prolomených hesel je založena na databázi se čtyřmi miliardami zcizených uživatelských jmen a hesel, které obíhají po internetu, říká Andreas Türk, produktový manažer bezpečnostního centra Google Safety Engineering Center. Z těchto dat vyplývá, že mezi nejpopulárnější hesla stále patří 123456 nebo podobné jednoduché kombinace.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení