Menu
CHIP Speedtest

Microsoft končí s oblíbeným virovým skenerem: jsou ale alternativy

12.12.2019 12:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Microsoft končí s oblíbeným virovým skenerem: jsou ale alternativy

Microsoft končí s oblíbeným virovým skenerem: jsou ale alternativy | foto: CHIP

Brzy skončí nejen Windows 7. Spolu s populárním operačním systémem Microsoft končí také s virovým skenerem Security Essentials. Uživatelé, kteří jej používají, by si měli do poloviny ledna vybrat náhradu.

Konec podpory Windows 7 se pomalu blíží. V lednu 2020 budou poslední bezpečnostní aktualizace populární verze Windows. Na své dlouhé FAQ stránce k tématu rozšířených bezpečnostních updatů a počtu updatů pro Windows 7 se Microsoft zmínil o oblíbené antivirové ochraně Microsoft Security Essentials (MSE): "No, your Windows 7 computer is not protected by MSE after January 14, 2020. MSE is unique to Windows 7 and follows the same lifecycle dates for support."

Pokud by tedy uživatelé chtěli po zmíněném datu v polovině ledna 2020 i nadále provozovat Windows 7, měli by instalovat jiný antivirový program. MSE už nebude dostávat žádné aktualizace virových definic, což činí antivirovou ochranu v krátkém čase zcela nepoužitelnou.

Četné alternativy pro Security Essentials

Protože přibližně 25 až 30 procent stolních počítačů stále používá systém Windows 7, podpora antivirových programů je pro něj stále velmi dobrá. V podstatě si můžete nainstalovat jakýkoliv antivirus, jenom ne MSE. Pokud jde např. o bezplatné antivirové programy, velmi populární je Avira Free Antivirus. Chybu samozřejmě neuděláte, sáhnete-li po Avastu, AVG, nebo Esetu. Každopádně ani sebelepší antivirová ochrana nevyřeší problém chybějících aktualizací zabezpečení systému Windows 7. Důrazně tedy doporučujeme Windows 7 opustit co nejdříve.

Stáhněte si: virové skenery

avira-logo
AntiVir - Avira Antivirus Pro 2019    
30denní zkušební verze placeného antivirového programu „Avira Antivirus Pro 2019“, který chrání až pět zařízení.

 

f-secure-logo
F-Secure Online Scanner
F-Secure Online Scanner je online virový skener pro detekci škodlivého kódu na zařízení.

 

f-secure-logo
Kaspersky Internet Security 2020 v20.0.0
Placený program „Kaspersky Internet Security“ poskytuje komplexní zabezpečení před viry pro váš počítač.

 

Avast-logo
Avast Free Antivirus    
Bezplatný antivirový program dříve české dnes globální antivirové firmy.

 

ESET-logo
Eset Internet Security    
Bezplatná 30denní verze oblíbeného antivirového programu.

 

AVG-logo
AVG AntiVirus Free 2019    
Dobrý bezplatný antivirus s hodnotnými funkcemi.

 

Lepší je nechat Windows 7 už minulosti

I když systém Windows 7 stále poskytuje dobré služby a nabízí vše, co v počítači potřebujete, éra této verze Windows už skončila. Není tedy divu, že Microsoft současně ukončuje podporu i antivirové ochraně Security Essentials. Nejlepší možností je opustit Windows 7 a přejít na modernější systém s lepším zabezpečením.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.