Menu

Microsoft není schopen opravit chybu Windows 11: otravná hláška uživatele zlobí pořád

24.03.2023 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Microsoft není schopen opravit chybu Windows 11: otravná hláška uživatele zlobí pořád

Microsoft není schopen opravit chybu Windows 11: otravná hláška uživatele zlobí pořád | foto: Surface/Unsplash

Nová aktualizace Windows 11 opět způsobuje potíže. Znovu se objevuje hláška o nepodporovaném hardwarovém zabezpečení, která se zobrazuje i na hardwarově kompatibilních počítačích.

Pokud patříte k uživatelům Windows, pravděpodobně velmi dobře víte o systémových požadavcích Windows 11. V některých ohledech jsou dost zvláštní a někdy jsou jimi zaskočeni i vlastní zaměstnanci Microsoftu.

Přestože sama o sobě nejsou zpřísněná kritéria vždy špatná, Windows 11 zůstávají chybová a v některých případech i dokonale kompatibilní systém může vykazovat příznaky nepodporovaného počítače.

Vcelku standardním jevem jsou různé problémy, se kterými se uživatelé setkávají po instalaci nejnovějších aktualizací. V těchto dnech je stále více uživatelů, kteří hlásí chybu v podpoře hardwaru.

Jde o případ stále přetrvávající chyby v aplikaci zabezpečení systému Windows 11, v části Zabezpečení zařízení. Kvůli ní se i na podporovaných počítačích zobrazuje chybové hlášení, že "Standardní hardwarové zabezpečení není podporováno."

Nejde o žádnou novinku, Microsoft měl prostor tento problém už opravit, přesto se ale objevuje i v nejnovějších sestaveních Windows 11.

Windows 11: update přináší staronový problém s hardwarovým zabezpečením

devicesecurity

Chyba se objevila už v létě loňského roku a uživatelé si na ni opakovaně stěžovali. Nicméně ve Windows 11 se objevuje i nadále. | Zdroj: Microsoft

Po provedených analýzách nyní Microsoft zpřístupnil v kanálu Dev aktualizaci sestavení s číselným označením 25169. Měla by opravit problém, který je považován za hlavní příčinu skutečnosti, že zabezpečení systému Windows nerozpoznává zařízení jako autorizovaná.

Vzhledem k načasování se problém může objevit ještě po další aktualizaci zabezpečení. Podle bezpečnostního manažera Microsoftu by ale měl po následném updatu systému Windows opět zmizet.

Zdroj: Neowin

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Local Security Authority (LSA)

  Očekával bych od tohoto webu i řešení problému.
  V registru chybí jeden klíč, konkrétně tento pro defaultní nastavení:

  [HKEY_LOCAL_MAC­HINESYSTEMCurren­tControlSetCon­trolLsa]
  „RunAsPPLBoot“=dwor­d:00000002

  více info zde:
  https://www.elevenforum.com/…ws-11.11104/

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení