Tip: jak vyčistit mobil od největších žroutů paměti – skoncujte s nepotřebnými soubory
Ukážeme vám zajímavý trik a specifický nástroj, který vám umožní rychle zjistit, které…
Bezpečnostní obavy brání rozvoji konceptu BYOD | foto: CHIP
V rámci výzkumu Oracle European BYOD Index bylo 700 evropských podniků dotazováno na téma BYOD – Bring Your Own Device.
Studie zjistila, že v mnoha regionech existuje odpor vůči přijetí BYOD, který primárně souvisí s obavami o bezpečnost podnikových dat v zařízeních, identit uživatelů a aplikací. Ty organizace, které koncept BYOD nasadily do provozu, využívají jeho výhod v podobě snížených nákladů na pořizování zařízení a vyšší produktivity uživatelů. Aktuálně dostupná podniková řešení nabízejí pokročilou bezpečnostní kontrolu podnikových i osobních zařízení. Současně je lze jednoduše ovládat. Organizace mohou povolovat přístup soukromých zařízení k podnikovému obsahu na velmi detailní úrovni, oddělovat podniková a osobní data, zajišťovat zabezpečený přístup k podnikovým datům a související dohled.
Nová zjištění
“Akceptující” versus “Odmítající”
Skupina respondentů se dělí na dvě komunity: organizace, které nasadily koncept BYOD (“Akceptující”), a podniky, které jej odmítají (“Odmítající”) [2]
Variace v evropských zemích a hospodářských oborech
[1] Výzkum zrealizovala na objednávku firmy Oracle společnost Quocirca. V jeho rámci bylo dotazováno 700 podnikových lídrů z velkých a velmi velkých organizací ve Spojeném království, Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Beneluxu a v severských zemích.
[2] Analýza otázky >>Jaký je pohled vaší organizace na BYOD?<< odhaluje dvě skupiny s odlišným přístupem. Jedni odpovídali zhruba následovně: “nelíbí se nám to, ale nedokážeme to zastavit,” případně: “povolujeme BYOD pouze ve výjimečných případech”. Tyto reakce poskytlo 313 respondentů, kteří jako skupina dostali označení “Odmítající”. Druhá část odpovídala následovně: “poskytujeme uživatelům seznam zařízení, která jsou pro BYOD přijatelná,” nebo: “Každému povolujeme BYOD.” Jde o 187 respondentů, kteří byli označeni termínem “Akceptující”.
[3] Společnost Quocirca využívá pro výpočet indexu model vyspělosti (využívá se pro benchmarky). Pokládá série otázek, jež mohou být ohodnoceny na škále 0 až 10. Určuje, kde se nachází pohled respondentů na různá témata. Zprůměrováním vzniká řada sub-indikátorů a skóre celkového indexu. S jeho pomocí lze porovnávat skupiny respondentů a monitorovat vývoj v čase.
Ukážeme vám zajímavý trik a specifický nástroj, který vám umožní rychle zjistit, které…
Filmová klasika, která není nikde jinde k dispozici: na webu digitální knihovny archive.org…
Pomocí PowerShellu si můžete nechat vygenerovat zprávu o stavu baterie vašeho notebooku,…
Tento levný a praktický doplněk vyřeší většinu problémů, které ztěžují život majitelům…
Stačí objekt nebo okolí natočit chytrým telefonem či dronem a model umělé inteligence…
Na začátku května internetem prolétlo video, ve kterém se mladá žena snaží natankovat palivo…
Šok, který způsobila umělá inteligence, se pomalu dostává i do hudebního světa. První…
Superpočítač DGX GH200 AI v sobě spojuje 256 superčipů Grace Hopper do jednoho gigantického…