Menu

Bezpečný internet věcí

16.06.2015 14:14 | Martin Kučera + Přidat komentář
Bezpečný internet věcí

Bezpečný internet věcí | foto: CHIP

Nový router Turris má tolik výkonu, že se může stát bezpečným internetovým centrem domácností.

Jablotron Projects a sdružení CZ.NIC se domluvili na společném postupu při výrobě druhé generace domácího zabezpečeného routeru Turris. Ten, na základě monitorování síťových aktivit a následným aktualizacím, dokáže lépe čelit nebezpečím než běžné modemy asijské produkce. To bude důležité zejména s nástupem internetu věcí, kdy do sítě bude připojeno velké množství malých spotřebičů včetně systémů chytrých domů a zabezpečení.

Turris pohání upravený linuxový systém OpenWrt, který se specializuje na menší routery a existuje pro něj velké množství rozšiřujících balíčků. Výkon dvoujádrového procesoru, paměť, výbava portů a zejména otevřenost zařízení zcela přesahuje jeho základní potřeby a proto se očekává, že se prostřednictvím komunity vývojářů z routeru brzy vyvine zabezpečené vysokorychlostní internetové centrum pro domácnosti a malé firmy.

https://lite.turris.cz , www.ovladnetesvujprostor.cz

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení