Menu
CHIP Speedtest

Bezplatný WLAN skener: nástroj ke stažení zdarma ví vše o WiFi v okolí

22.11.2019 08:00 | Jiří Palyza
Bezplatný WLAN skener: nástroj ke stažení zdarma ví vše o WiFi v okolí

Pokud chcete vědět, které bezdrátové sítě jsou v okolí, pomůže vám malý nástroj WifiInfoView. Prohledává prostředí a poskytuje praktický přehled dostupných sítí WLAN se spoustou podrobností.

Nejnovější aktualizace programu přichází s jednoduchou, ale důmyslnou funkcí. Znalosti jsou síla, to platí v technologickém průmyslu zcela obecně, problematiku sítí WLAN nevyjímaje. Za špatnou kvalitu připojení mohou být zodpovědné i sousední radiové sítě, které obsazují stejné kanály jako domácí WLAN. Bezplatný nástroj WifiInfoView shromažďuje potřebné informace o sítích WiFi ve vašem blízkém okolí.

Co je praktické: WifiInfoView nemusíte instalovat. Po stažení stačí rozbalit získanou sadu souborů a spustit EXE.

wifiinfoview-logo
WifiInfoView 2.55    
Malý bezplatný nástroj WifiInfoView poskytuje podrobné informace o připojeních WiFi a zařízeních ve vaší blízkosti.

 

Spousta informací o WiFi

wifiinfoview10

Program WifiInfoView zobrazí celou řadu informací o dostupných sítích WiFi v okolí.

WifiInfoView se spustí rychle a zobrazí rádiové sítě v okolí. U dostupných sítí WiFi se oskenují frekvence. V seznamu je zvýrazněna aktuálně používaná WiFi síť. U všech sítí WifiInfoView zobrazí následující informace: název sítě (SSID), MAC adresu, podporovaný standard WLAN, sílu signálu (RSSI), kvalitu signálu, frekvenci, kanál, výrobce směrovače, typ směrovače, typ šifrování, maximální rychlost, šířku pásma kanálu apod. Pokud ze seznamu vyberete konkrétní síť WiFi, dolní část okna programu se doplní dalšími informacemi. Podle potřeb program také zobrazí přehled ve formátu HTML.

Přehledné zobrazení informací o WLAN

wifiinfoview10

Informace lze také prezentovat v kompaktnější podobě.

WifiInfoView poskytuje všechny detaily ve standardním zobrazení, což může být pro některé uživatele docela málo. Další možnosti přehledů najdete pod volbou Options – Možnosti. Zde si můžete zvolit kompaktní přehled podle kanálu, modelu routeru, přiřazeného kanálu nebo jiných kritérií. V části Pokročilé možnosti můžete omezit zobrazení na konkrétní kanály, SSID nebo sítě se specifickou kvalitou signálu.

Přímé připojení k WiFi

Novinkou od verze 2.55 je možnost okamžitého připojení k nalezenému přístupovému bodu WiFi. Jednoduše klepněte pravým tlačítkem myši na položku v seznamu a v kontextové nabídce vyberte položku Připojit k vybranému přístupovému bodu. Můžete použít i klávesovou zkratku [F2] nebo příkazový řádek. Tam stačí zadat /ConnectAP.

Dostatek informací o WiFi

Pokud bojujete s problémy WLAN nebo chcete získat přehled o WiFi ve vašem okolí, program WifiInfoView vám poskytne všechny potřebné informace.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení