Menu

Bitcoiny zaplatíte i jídlo

16.01.2014 15:39 | Karel Kovar + Přidat komentář
Bitcoiny zaplatíte i jídlo

Bitcoiny zaplatíte i jídlo | foto: CHIP

Rozvozová službaDameJidlo.cz nově přijímá bitcoiny, revoluční internetové platidlo, které není závislé na bankovním a vládním sektoru.

DameJidlo.cz se zařazuje mezi první průkopníky v České republice, kteří tuto internetovou měnu akceptují jako plnohodnotnou alternativu k českým korunám. Odhady DameJidlo.cz počítají se stovkami plateb bitcoiny měsíčně. Popularita bitcoinu v posledních měsících roste, což dokazuje jeho vysoká cena. DameJidlo.cz neočekává, že by se bitcoin v prvních měsících významně promítl do rozložení popularity jednotlivých platebních metod, protože se ještě nejedná o masově rozšířené platidlo. Očekávání jsou přesto optimistická i na první měsíce, kdy dle odhadu budou měsíčně placeny bitcoiny stovky objednávek.

„Vždy jsme byli v popředí inovace na českém internetu a bitcoiny jsou minimálně začátek inovace, která probíhá na trhu peněz. Věřím, že bitcoiny, případně nějaký jejich ekvivalent, mají velký potenciál zamíchat monetárním trhem. Těm, kteří tuto revoluci podporují nyní můžeme pomoci alespoň dobrým jídlem,“ říká Tomáš Čupr. Bitcoin se stává po platbě kartou online a hotovosti třetí platební metodou na DameJidlo.cz. V roce 2013 preferovalo 60 % zákazníků hotovost, 40 % objednávek bylo zaplaceno kartou.

Co je to bitcoin?

Bitcoin je internetová platební síť a virtuální měna, která se vyznačuje naprostou nezávislostí na bankovním a vládním sektoru. Zároveň je bitcoin naprosto decentralizován, tudíž v celé platební síti neexistuje instituce ani osoba, která by mohla o této měně rozhodovat. Měna je od počátku navržena tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. Hodnota bitcoinu je tak řízena pouze podle míry poptávky. Tento alternativní monetární systém vznikl v roce 2009.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení