Menu

Blesky Rollei Pro Flash Unit 58F a 56F pro Canon, Nikon a Sony

22.12.2017 07:29 | Milan Loucký + Přidat komentář
Blesky Rollei Pro Flash Unit 58F a 56F pro Canon, Nikon a Sony

Blesky Rollei Pro Flash Unit 58F a 56F pro Canon, Nikon a Sony | foto: CHIP

Společnost Rollei uvádí na trh nové zábleskové jednoty Rollei Pro Flash Unit. Canon a Nikon patří k nejoblíbenějším výrobcům zrcadlovek, tedy DSLR fotoaparátů a jsou velmi oceňovaní amatéry i profesionály.

Bohužel většina příslušenství není kompatibilní a není neobvyklé, že uživatelé, kteří přecházejí z jedné značky na druhou, nebo vlastní fotoaparáty obou značek, musí vše pořizovat dvakrát. Světlou výjimkou jsou tak právě nové blesky Rollei pro Canon a Nikon, Rollei Pro Flash Unit 58F se směrným číslem 58 a Rollei Pro Flash Unit 56F se směrným číslem 56, které lze díky duálnímu režimu používat jak s fotoaparáty Canon tak i Nikon a to bez redukcí. Blesk Rollei 56F je také samostatně v provedení pro fotoaparáty Sony.

Blesky Rollei Pro Flash Unit disponují celkem 22 detailně vyladěnými nastaveními. Umožňují použití v manuálním nebo v plně automatickém režimu TTL, kdy blesk získává informace o nastavení expozice přímo z fotoaparátu. Díky vysokorychlostní synchronizaci blesky umožňují nastavení závěrky až na hodnotu 1/8000 sekundy, a navíc disponují i režimem stroboskopu. Odborníci také využijí možnosti synchronizace na 1. a 2. lamelu. Oba modely mají elektronicky posuvný zoom s rozsahem 18–180 mm.

Prakticky orientované a extrémně flexibilní

Výhodou je, že tyto blesky nemusejí sloužit pouze jako zásuvné blesky, ale také jako externí zábleskové jednotky řízené bezdrátově na frekvenci 2,4 GHz nebo je k dispozici také optický snímač. Rollei Pro Flash Unit je tak možné umístit pomocí přiloženého stojanu kamkoliv do volného prostoru. V režimu master/slave je k dispozici 16 kanálů a čtyři v infračerveném režimu. Infračervený režim má dosah do vzdálenosti 30 m ve vnitřních prostorách a do 50 m venku. Pomocí rádiového odpalovače lze blesky používat spolehlivě do vzdálenosti až 50 m v interiérech i exteriérech.

Blesk Rollei Pro Flash Unit 58F je napájen pomocí 11,1 V lithium-iontové baterie, která je součástí balení a model Rollei Pro Flash Unit 56F je napájen pomocí čtyř baterií typu AA. Rollei Pro Flash Unit 58F je navíc vybaven výkonným LED světlem pro eliminaci nechtěných stínu. Jak zábleskové světlo, tak trvalé LED vyzařují světlo o teplotě 5500 °K, což zajišťuje barevně neutrální osvětlení.

Pro uskladnění a přenášení je možné blesk bezpečně uložit spolu s dobíjecí baterií, stojánkem, difuzorem a USB kabelem (pro aktualizace firmwaru) do praktického ochranného pouzdra, které je také součástí balení.

Ceny:

Blesk Rollei 58F pro Nikon a Canon je k dostání za doporučenou koncovou cenu 4390 Kč, blesk Rollei 56F pro Nikon a Canon za 3590 Kč a blesk Rollei 56F pro Sony stojí 3590 Kč.

Na produkty se vztahuje záruka 2 roky.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení