Menu

Bojíte se rádi? Vybíráme nejlepší děsivé seriály a horory na Netflixu

31.10.2022 11:20 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Bojíte se rádi? Vybíráme nejlepší děsivé seriály a horory na Netflixu

Bojíte se rádi? Vybíráme nejlepší děsivé seriály a horory na Netflixu | foto: A24 / Midsommar press kit

Dnes se v části světa slaví Halloween, svátek všech mrtvých. Při této příležitosti bychom vám doporučili pár strašidelných filmů a seriálů ze streamovací platformy Netflix, abyste si mohli okořenit poslední říjnový večer.

V zajetí démonů

Na platformě Netflix najdete první dva díly této hororové ságy. Oba filmy opravdu stojí za to, je pod nimi totiž podepsaný král moderního hororu – James Wan. Duchařské horory V zajetí démonů se vyznačují hutnou, tíživou atmosférou a takřka absencí “lekaček”. První díl má na ČSFD hodnocení 82 %, druhý pak 78 %.

| Zdroj: Totalfilm.cz / YouTube

Slunovrat

Výbornou pověst si v hororovém rybníčku vydobyl také americký režisér Ari Aster, který stojí za skvělým euro-hororem Slunovrat. Slogan “Horor za bílého dne” není náhodný. Ty největší děsy se ve filmu odehrávají skutečně ve dne. Sledujeme skupinku amerických turistů, která přijela do Švédska sledovat ceremonii vítání slunce. Ani Ari Aster neděsí lekačkami, nýbrž propracovaným psychologickým trýzněním a místy také pro něj typickým gore násilím.

| Zdroj: Totalfilm.cz / YouTube

Kabinet kuriozit Guillerma del Tora

Antologický seriál přímo z pera klasického režiséra Guillerma del Tora přináší divákovi v první instanci 8 cca hodinových hororových povídek, které buď sepsal sám del Toro, nebo jsou převzaty od dalších známých tvůrců. Kvalita dílů se liší, budete muset pečlivě vybírat, my ale můžeme doporučit 1. a 3. díl, ty jsou skvělé.

| Zdroj: Netflix Česká republika / YouTube

Půlnoční klub

A do čtveřice renomovaný režisér hororových filmů – Mike Flanagan stojí za takovými hity, jako je duchařská Ouija nebo adaptace děl Stephena Kinga: Doktor Spánek a Geraldova hra. Desetidílný seriál vypráví příběh o teenagerech pro teenagery. Synopse Netflixu uvádí: “V hospici pro náctileté pacienty uzavřou členové exkluzivního klubu děsivou dohodu: kdo z nich zemře jako první, dá ostatním znamení ze záhrobí.”

| Zdroj: Netflix Česká republika / YouTube

Zdroj: ČSFD, Netflix

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.