Menu

Botnety ovládají kamery

25.10.2015 11:59 | Karel Kovar + Přidat komentář
Botnety ovládají kamery

Botnety ovládají kamery | foto: CHIP

Tisíce CCTV kamer ovládnutých botnetem může být zdrojem nepříjemných problémů. Jak je to možné?

Mezi nejoblíbenější metody počítačových zločinců vedoucích k získání financí patří vydírání DDOS útoky nebo HTTP floodingem. Princip je jednoduchý – zločinci zašlou firmě závislé na dostupnosti jejich webových stránek (on-line prodejci, webová kasina, sázkařské firmy) výhrůžku, že když nezaplatí, budou jejich stránky pro klienty nedostupné. A jako ukázku na několik minut jejich weby zablokují útokem.

Doposud byly pro útoky tohoto typu využívány především zotročené počítače uživatelů. Nedávno ale hackeři zjistili, že se s rozvojem internetu věcí objevila nová kategorie zařízení, které lze snadno zneužít k podobným aktivitám. Jde o přístroje, které jsou připojené k internetu, často s relativně slušným výpočetním výkonem, ale bez dobrého zajištění – často například s implicitním nastavením. Výzkumníci ze společnosti Incapsula například nedávno objevili botnet, zneužívající k útokům přibližně 9000 CCTV kamer!

Další podrobnosti najdete na webu NetSecurity na http://www.net-security.org/secworld.php?id=19020

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení