Menu

Budou velké televizory brzy zakázány? Nové nařízení EU vyvíjí tlak na výrobce

19.12.2022 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Budou velké televizory brzy zakázány? Nové nařízení EU vyvíjí tlak na výrobce

Budou velké televizory brzy zakázány? Nové nařízení EU vyvíjí tlak na výrobce | foto: Oscar Nord/Unsplash

Od 1. března 2023 Evropská unie zpřísní nařízení o ekologii a souvisejících omezeních při návrhu nových zařízení. Nové energetické limity se budou vztahovat na monitory a televizory. To vyvolá tlak především na výrobce velkoformátových OLED obrazovek a displejů s velmi vysokým rozlišením.

Od 1. března 2023 bude platit nové nařízení o ekologickém designu, které by mohlo vytvořit obrovský tlak na výrobce větších televizorů OLED a zejména na nové televizory s rozlišením 8K. Důvodem je úspora energie. Dříve uvedená spotřeba energie je pro tyto modely příliš vysoká. Zejména televizory s rozlišením 8K by musely výrazně ubrat na své spotřebě, aby se v budoucnu směly prodávat v EU. Brzdí tím EU další vývoj?

Co přesně se skrývá pod nařízením o ekodesignu

Z hlediska spotřeby elektřiny jsou v Evropské unii důležité dva soubory předpisů: směrnice o energetické účinnosti a nařízení o ekodesignu. Směrnice o energetické účinnosti rozděluje elektrické spotřebiče do různých tříd. Má sloužit jako orientační pomůcka pro spotřebitele při nákupu co nejúspornějších spotřebičů.

Nařízení o ekodesignu naproti tomu obsahuje "požadavky na ekodesign pro uvádění elektronických displejů na trh a do provozu". Mimo jiné také definuje limity energetické spotřeby displejů. Pouze v případě, že jsou splněny, mohou být příslušné prostředky prodávány na evropském vnitřním trhu.

Index energetické účinnosti (EEI) se vypočítává podle složitého vzorce. S mírně odlišnými koeficienty se používá také pro výpočet tříd energetické účinnosti. Rozhodujícím faktorem pro výpočet indexu je naměřená spotřeba energie displeje při zobrazování videa se standardním dynamickým rozsahem (SDR). Jas musí být alespoň 65 % maximálního jasu displeje a automatická regulace jasu (snímač okolního světla) musí být deaktivována.

Pokud snímač okolního světla nelze vypnout, platí pro měření další předpisy. Do 28. února 2023 platí pro displeje s rozlišením Full HD (1920 x 1080) maximální hodnota EEI 0,9 a pro displeje s rozlišením 4K (3840 x 2160) maximální hodnota 1,1. Do té doby se na samosvítící displeje OLED vztahuje korekční faktor ve výši deseti bonusových bodů. Obrazovkám s rozlišením 8K (7680 x 4320 pixelů) nebo samosvítícím mikro-LED se zatím omezení nekladou.

Od 1. března 2023 ale EU utahuje šrouby, bonusové body za OLED budou zrušeny. Full HD obrazovky mohou mít maximálně EEI 0,75 a pro vyšší rozlišení a mikro-LED displeje bude od té doby platit limit 0,90. Z nařízení jsou vyňaty pouze televizory, které jsou k tomuto datu už v prodeji.

Rychlý pohled na čelo žebříčku nejlepších televizorů ukazuje, že pro OLED televizory by zrušení bonusových bodů mohlo být kritické a s dodržením limitu budou mít problémy zejména televizory s rozlišením 8K. Například zbrusu nový OLED TV Sony XR-65A95K se s hodnotou EEI 0,94 s těmito podmínkami jen těsně vyhýbá limitu.

EU skutečný cíl míjí

8krules-1

Prodej 8K televizorů nebyl v uplynulém roce na trzích EU nijak vysoký, přesto se zástupci oborových organizací a asociací obávají útlumu dalšího vývoje v tomto segmentu. | Zdroj: Jens Kreuter/ Unsplash

V segmentu televizorů s rozlišením 4K ale výrobci zůstávají v klidu. Například Samsung předpokládá, že jeho 4K modely budou standard splňovat, a to ať už jde o mini-LED nebo Quantum DOT OLED. Podobně i Philips věří, že všechny jeho televizory pro modelový rok 2022/2023 budou požadavky nařízení o ekodesignu splňovat. Panasonic uvádí, že většina jeho modelů už nové limity dokonce splňuje.

Pokud nelze energetickou bilanci zlepšit technickým vývojem, dá se očekávat, že výrobci sníží jas. Ačkoli nařízení o ekodesignu stanoví, že spotřeba energie musí být měřena na úrovni nejméně 65 % maximálního jasu a v žádném případě nesmí být nižší než 220 cd/m², toto omezení stále dává většině obrazovek dostatečnou volnost. Pro uživatele to nepředstavuje zásadní omezení; jednoduše si zvolí jinou předvolbu obrazu, například "Kino" nebo "Živý", a tmavé tovární nastavení nebo úsporný efekt mohou ignorovat.

Kromě toho se nařízení o ekodesignu týká pouze spotřeby energie při přehrávání obsahu SDR, jako jsou běžné televizní programy. Skutečným žroutem energie jsou ale vysoce dynamická videa HDR.

Zaměřuje se EU na televizory 8K?

8krules-2

Energeticky náročné 8K televizory už pravděpodobně brzy nebude možné na trzích EU zakoupit. | Zdroj: Ashley Byrd/Unsplash

Splnit energetický limit ale budou muset obrazovky 8K. Jejich hustota pixelů při rozlišení 7680 x 4320 je čtyřikrát vyšší než u displejů 4K. Díky tomu je jejich vyzařovací plocha o více než čtvrtinu menší a potřebné vodiče a tranzistory zabírají další místo. K vytvoření stejného jasu jako u panelu 4K je tedy u displeje 8K zapotřebí podstatně více elektrické energie. A to dokonce i v klasickém provedení s podsvícenými mini-LED a s ještě vyššími nároky u samosvítících pixelů OLED nebo mikro-LED.

Našimi kolegy v německé redakci Chipu nedávno testovaný LCD televizor Sony XR-75Z9J se stmívatelnými mini LED diodami ve funkci podsvícení odebírá 181,2 W při zobrazení obsahu SDR a svítivostí 250 cd/m². V porovnání s ostatními modely 8K je tento televizor úsporný, ale s hodnotou EEI 1,14 zjevně nedosahuje limitu. Model pro rok 2023 by musel ušetřit dobrých 22 % energie, aby mohl být v EU prodáván. Těžko si lze představit, že se v tak krátké době vývojářům podaří tak drasticky snížit energetickou náročnost nové generace televizorů 8K.

Podíl televizorů s rozlišením 8K prodávaných v EU byl v tomto roce zanedbatelný. Z dlouhodobého hlediska ale nastavené limity mohou zabránit dalšímu technickému vývoji obrazovek s vysokým rozlišením, což je podle stanov EU nepřípustné. Není tedy divu, že se příslušné zájmové skupiny a asociace, působící v Evropě v oblasti elektroniky, snaží přimět Evropskou komisi, aby na poslední chvíli limity pro displeje 8K a mikro-LED pozastavila. Pokud se ale dá věřit odborníkům z oboru, zatím se jim to nepodařilo.

Zdroj: The Guru of 3D, 8K AssociationTechradar

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Plazma

  Reakce na Martin : Jí jí mám dodnes ( 10 let) a topí skvěle:-) Panasonic 127cm
  Až dohraje koupím LED, nevidím smysl v kupování televize s 8K, když se mi do daného prostoru vejde max 150cm úhlopříčka.
  Raději jsem ušetřené peníze investoval do opravdu kvalitního ozvučení Dolby 5.2

  Reagovat na komentář

  Televize Leningrad.

  Reakce na Martin :
  Telebedna Leningrad, to byla kotelna . Měli jsme plasmu-přímotop Panasonic 55".V obyváku jsme nemuseli topit
  Reakce na Miki:

  Reagovat na komentář

  Reakce na Filip :
  Někdy se podívejte, kolik vážila třeba obyčejná Skoda 120 a kolik váží dnešní auta. Do značné míry je to dáno i nařízeními EU, které neustále nutí výrobce k instalaci dalších a dalších „udělátek“, což pochopitelně tu váhu zvyšuje. Pak je jasné, že motor s výkonem Škody 120 by dnešními auty sotva hýbal. Nehledě na to, že ten slabý motor byste musel neustále trápit maximálním výkonem, což by jeho životnosti zrovna neprospělo.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Pavel: já měl lepší přímotop… plazmovou TV…ale před 10 lety se ještě ta eko tak neřešila

  Reagovat na komentář

  Skromnost a pokora

  Když čtu komentáře, tak vidím, že nám chybí skromnost a pokora. Nepotřebujeme ani 4K, natož 8K rozlišení pro cuceni na telku. Je to přesně to místo, kde můžeme ušetřit a nebude nas to bolet. Úplně stejně by nám stačily nižší výkony motorů. Ty dnes máme mnohem silnější, než závodníci před 40 lety, a než potřebujeme. Čtu tady, jak mnozí chtějí a dožadují se práv… a zapomínají na povinnosti a odpovědnost. Jsme nenazrani a jestli se ve své většině nezměníme, zničíme si naši civilizaci dříve, než planetu a životní prostředí. Asi obranný mechanismus toho, čemu říkáme svět.

  Reagovat na komentář

  Kde že byl ten komunismus?

  Reakce na Tx: EU je pro autonomní státy hrozný svinstvo, ale Vy asi nevíte, co to je komunismus! Ten NIKDY a NIKDE nebyl a není (komunistická strana je jen pouhý název a idea). Srovnávat to, či porovnávat, je totální nesmysl a vzdělaný člověk to musí vědět!

  Reagovat na komentář

  Tv a jiné

  Celu EU i se svými nařízeními by měla jít do prdele

  Reagovat na komentář

  Souhlas

  Reakce na Grunda: Jistě větrné elektrárny odčerpají energii větru, ten neproudí tak jak matka příroda po miliony let chtěla a je problém. Jediné ekologické zdroje jsou Vodní elektrárny – voda doteče taam kam vždy tekla, jen pomaleji! A atomové elektrárny. To co je dnes vydáváno za odpad z nich je stále energeticky bohaté. A vrátit uran tam kde miliony letbyl byť trochu jiný je namístě. Tak co ty grázlové řeší?

  Reagovat na komentář

  Reklama

  Reklamy by EU měla vůbec zakázat. Je to jen další lákání na víc a víc konzumu a té energie co se u toho spotebuje!!!6327]

  Reagovat na komentář

  Návrat do pravěku.

  [639Já navrhuji vrátit se do pravěku. Tam by snad už nebylo co zakazovat i když…]

  Reagovat na komentář

  názor

  Já jen nechápu, že se řeší úspory energií všude možně, nově i na televizorech. Ale nikdo z EU se nezajímá o obří světelné bilboardy s obrovským rozlišením a rozhodně nemalou spotřebou energie. Na toto by se měli zaměřit..

  Reagovat na komentář

  Ekoteror

  Proč se pořád řeší ekologie, kam tohle do prkený ohrady opět povede, doprdele.

  Reagovat na komentář

  Nepochopil

  Reakce na Vladimir: nepochopil jste dvě slova , první televize se jmenovala Rubin a druha se JMENOVALA elektron , tedy nebyla elektronkova . Což si ani neumím predstavit .,elektronky končily někdy v sedmdesátých letech. V radiiich . Vrací se k nim zesilovače , prý jeanalog lepší než digital veczvuju

  Reagovat na komentář

  EU je náhrada za komunismus.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Jirka: Jirka
  Pěknej blábol. Rubín C202 nebyl elektronkový a byl ve své době tak 15 let za světem. My ho bohužel měli…

  Reagovat na komentář

  Nové nařízení EU

  Až fon lejno ch.c.í.p.n.e, plivnu na její rakev..pryč z EU..

  Reagovat na komentář

  Reakce na Josef: Josefe, vy jste podle gramatiky rom.

  Reagovat na komentář

  Genitální nápady EU

  Já bych zavedl větrné povolenky. Problém je v tom, že větrníky odčerpávají energii z proudění vzduchu a tím dochází ke změnám klimatu. Například inverze se vyskytují častěji a déle trvaji.

  Reagovat na komentář

  Genitální nápady EU

  Já bych zavedl větrné povolenky. Problém je v tom, že větrníky odčerpávají energii z proudění vzduchu a tím dochází ke změnám klimatu. Například inverze se vyskytují častěji a déle trvaji.

  Reagovat na komentář

  TV? Prý chtějí zakázat orat pole kvůli spalinám z traktorů. Vybít krávy aby neprděly, vypadá to solidní skanzen zelených mozků.

  Reagovat na komentář

  Řeší se v naší společnosti i něco jiného než ekologie?
  Je to na palici.

  Reagovat na komentář

  Evropská unie ať jde do prdele. Ať výrobci gají do TV takoví program aby uživatelé si vybraly tvanší obraz příkonemm 90w nabo normální světlý příkonem 120w. Diť uživatel to platí a né evropská unie. To co nařizuje je diskriminace výrobců. Podle mně je 4k postačující diť 8k nemusí být. Ale to je uš jen na vás. Evropská unie ať mlčí!

  Reagovat na komentář

  V té době byly srovnatelné se západnímy výrobka, jelikož byla technika jen na úrovni elektronek, osle.Reakce na Miki:

  Reagovat na komentář

  Vystoupení z EU

  Je lepší vystoupení z EU to není možné co si dovolí

  Reagovat na komentář

  Reakce na Petr: Jasně, jeden čas pro všechny je fakt důležitá věc…
  Tady lidi díky zeleným ekobláznům přicházejí a životní úspory a mají vyhlídky tak akorát držet hubu a krok, ale budeme řešit, jestli si přeřídit jednou za 1/2roku hodinky, nebo ne.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Pavel: 300W nic není. Sovětský televizor Rubin C202 měl 420W a Elektron asi 480W.
  Nebylo nutné v obýváku v zimě topit :-))

  Reagovat na komentář

  Reakce na Chevy : co to tu meleš? Řeč je o televizích a ne o autech, ty Vé osmičko.

  Reagovat na komentář

  Kam šlápne politik, tam 7 let tráva neroste.

  Reagovat na komentář

  Vystoupit bez zbytečného odkladu z molochu zvaného evropská unie!

  Reagovat na komentář

  Doufám, že EU tu nebude věčně a příjde někdo, se zdravým rozumem.

  Co je nad FHD a 55" bude pouze černobílé.

  Reagovat na komentář

  Zákaz SUV?

  A kolik si myslíte,že běžné evropské SUV váží? A jaký má motor,to ho chcete zakázat,jen proto,že je velké? Běžně evropské SUV neváží víc než kdejaká vládní limuzína Audi, Mercedes, BMW. A motory jsou u malých SUV dnes běžně 3valcove. Ano jsou zde SUV americké V8,tak jako mám já,ale těch je tu minimum. A hlavně,NIC SI ZAKAZOVAT NENECHAM. Žádné kupředu levá eurozoudruzi nebude.

  Reagovat na komentář

  Zákaz SUV?

  A kolik si myslíte,že běžné evropské SUV váží? A jaký má motor,to ho chcete zakázat,jen proto,že je velké? Běžně evropské SUV neváží víc než kdejaká vládní limuzína Audi, Mercedes, BMW. A motory jsou u malých SUV dnes běžně 3valcove. Ano jsou zde SUV americké V8,tak jako mám já,ale těch je tu minimum. A hlavně,NIC SI ZAKAZOVAT NENECHAM. Žádné kupředu levá eurozoudruzi nebude.

  Reagovat na komentář

  Zákaz SUV?

  A kolik si myslíte,že běžné evropské SUV váží? A jaký má motor,to ho chcete zakázat,jen proto,že je velké? Běžně evropské SUV neváží víc než kdejaká vládní limuzína Audi, Mercedes, BMW. A motory jsou u malých SUV dnes běžně 3valcove. Ano jsou zde SUV americké V8,tak jako mám já,ale těch je tu minimum. A hlavně,NIC SI ZAKAZOVAT NENECHAM. Žádné kupředu levá eurozoudruzi nebude.

  Reagovat na komentář

  Zákaz velkoformátových televizorů

  To už nemyslí vážně. Tihle EU gauneři si vážně nezaslouží nic,než kulku do palice. Lidi ,,ovce ,,už se probuďte!!!!

  Reagovat na komentář

  Blbost

  Pokud bych něco zakázal,tak byto byla auta SUV.

  Reagovat na komentář

  Zákaz velkých televizorů.

  Neomezené nároky – já chci, já chci, já chci! Výraz omezenosti. Tak vznikají konflikty, a jiné tragédie. Zdá se, že vy se v nich vyžíváte. Neznalost míry. Ta stojí za vznikem práva. Že to právo funguje špatně? Za tím stojí lidé s neomezenými nároky, kteří se ho zmocnili. A tak pořád ve spirále. Je to nad vaše chápání? Že všeho moc škodí?

  Reagovat na komentář

  Zákaz velkých televizorů.

  Neomezené nároky – já chci, já chci, já chci! Výraz omezenosti. Tak vznikají konflikty, a jiné tragédie. Zdá se, že vy se v nich vyžíváte. Neznalost míry. Ta stojí za vznikem práva. Že to právo funguje špatně? Za tím stojí lidé s neomezenými nároky, kteří se ho zmocnili. A tak pořád ve spirále. Je to nad vaše chápání? Že všeho moc škodí?

  Reagovat na komentář

  Brum brum

  Nazdar kokoti neřeště píčoviny a dělejte něco užitečného a potřebného!!!!

  Reagovat na komentář

  HD a 4J

  Reakce na Pavel:

  V mém okolí zase většina lidí Netflix 4K, HBO 4K… má. Více než polovina má příjem televize přes satelit nebo internet, kde jsou v HD skoro všechny programy.

  Reagovat na komentář

  EU

  Reakce na fantomas: nařídít kdy močit kdy kadit kdy a co jíst…?za to tam živíme ty lemly?

  Reagovat na komentář

  Velké zelevize , silné zesilovače a moc rychlo rychlovarné konvice ! Všechno zakázat ! Gramofon na kličlu stačí , velká trouba nahradí zesilovač a kafe budeme pít jenom frapé !

  Reagovat na komentář

  Velká televize, velká závislost, malá televize malá závislost.

  Konečně někdo pochopil, že velké obrazovky jsou v zásadě zbytečné s velkou spotřebou.

  Reagovat na komentář

  K cemu je 8k v CR? CT jako jedina TV vysila full HD v DVB-T2, vsechny kanaly Prima a Nova jenom SD. Procento lidi kteri si plati napr. Netflix v 4k je minimalni..

  Reagovat na komentář

  Myslím, že by měla EU řešit důležitější věci.
  O zavedení jednotného času v EU už rozhodují několik let!

  Reagovat na komentář

  Za chvíli nám budou z unie diktovat co smíme a co nesmíme vlastnit a co smíme nebo nesmíme dělat a jak máme źít a co si můžeme myslet. K čertu s celou podělanou unií.

  Reagovat na komentář

  Já to vítám

  Příkon mé televize je nějakých 160W. V zimě je to možná příjemné, ale zatopit si umím i levněji. A co teprve v létě, moc příjemný je ten pohled na hrající přímotop! :-) Dnes jsou na trhu televize z příkonem 300W a víc, ale asi se prodávají v setu s klimatizací. Šílené…

  Reagovat na komentář

  Reakce na Tono Stano: No to je jasný, tupci jako ty půjdou na řadu první. Uteč a zachráníš se!

  Reagovat na komentář

  Reakce na mirek: Tak vypadni, nikdo tě tady nedrží.

  Reagovat na komentář

  Reakce na fantomas: Protože většina voličů nejsou d*bilové jako ty?

  Reagovat na komentář

  Reakce na mirek: A on tě tady někdo drží, troubo?

  Reagovat na komentář

  národ tupců jak si mohl zvolit pětižumpu?

  tupci u plného koryta bez jakékoli inteligence!!

  Reagovat na komentář

  Reakce

  Celá EU se zbláznila,může se svými výmysly jít tam, kde končí záda, už abychom z toho velmi drahého blbákova vypadli

  Reagovat na komentář

  Hrůza

  Jak dlouho si to ještě necháme všechno líbit ! Pryč s EU, to co se teď děje, to už hlava nebere.

  Reagovat na komentář

  jako haluz, zeleny eko terorismus se siri jak mor kde se da… spořte energie, montujte solary, ty kraso a co tema solarama asi budu krmit, kdyz zakazou za chvilu podle me i treba rychlovarne konvice nad 2kW ? EU ten diktat treba mini dobre, ale dopady jsou nestastne… No co uz, švajc neni EU, budou se vozit takove „zrave“ TV treba od tama. Dycky se najde cesta. Zadne DPH do statni kasy. Kdyz to chtej, maj to mejt :o) Cekam skutecne na zemi, ktera druha udela EUxit a mozna to spusti domino efekt, pak se teprv bude brusel divit, to uz ale bude mozna pozde.

  Reagovat na komentář

  TV

  Reakce na Jirik: Je to paráda mít 65 palc. chytrý monitor. Konečně na něj vidím, i z chodníku.

  Reagovat na komentář

  Zelená sekta?

  Tak mi přijde, že už jim z toho zelenýho náboženství začínaj zelenat i mozky. Ale to nevadí, hlavně že dokážeme předělat fyzikální a chemická pravidla podle nás. Kdysi už to tady taky bylo. Poručíme větru a dešti.

  Reagovat na komentář

  Zelená sekta?

  Tak mi přijde, že už jim z toho zelenýho náboženství začínaj zelenat i mozky. Ale to nevadí, hlavně že dokážeme předělat fyzikální a chemická pravidla podle nás. Kdysi už to tady taky bylo. Poručíme větru a dešti.

  Reagovat na komentář

  Socialismus s lidskou tváří?

  Jak za socialismu mi jako svobodnému občanovi EU chce nařizovat, co si mám koupit ? Přece sám musím vědět na co moje peněženka stačí a kolik budu platit za elektřinu. Nebo parlament EU dává občanům stále více na vědomí, že jsou zvoleni ti nejlepší a nejchytřejsí z nás a ostatní jsme jen jejich křoví, co má držet hubu a krok? To jsme mohli zůstat v socialismu a bylo to stejné.

  Reagovat na komentář

  Unie

  Unie je organizace vedená zločinným seskupením lidí, kteří se zajímají pouze o svojí ješitnost , populismus a o to aby mohli naprosto bezpracně pobírat velké prebendy. Nadávali jsme na RVHP , což nebyl také žádný zázrak, ale tolik škody
  jako tito opolidé nenadělala. Za sebe lituji , že jsem se musel tohoto spolku dožít.

  Reagovat na komentář

  Progresivní levičáci z Bruselu budují utopický socialismus

  Bohužel, politbyrem ústředního výboru Svazu evropských socialistických republik plánované ekonomice zákazů, příkazů a pokusů o ,,záchranu" planety se nevyhneme, dokud nedojde ke kolapsu průmyslu a většiny služeb v celé EU. Pak si ti politologové, učitelé a právníci řeknou po chruščovsku ,,mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky":-(

  Reagovat na komentář

  Blik

  Reakce na Jirka: blik cvak

  Reagovat na komentář

  Reakce na Pink:

  Reakce na Tono Stano: bohužel nelezem už tam dávno sme

  Reagovat na komentář

  Blbosti z EU

  Pryč a to hned samé píčoviny

  Reagovat na komentář

  EU je zkorumpovaná organizace ubíjejici evropské hodnoty svými nesmyslných zákony.

  Reagovat na komentář

  Zajistit energii

  Již desetiletí se snižuje spotřeba elektrospotřebičů a stále to není nikde vidět. EU by se měla spíš zamyslet, jak zajistit dostatečné množství, cenově dostupné, energie pro každého. Koneckonců za výstavbu nových elektráren těm nezvoleným úředníčkům stavební lobby nějakou tu obálku donese.

  Reagovat na komentář

  To si snad už mocipáni dělají srandu...

  Neustálé zakazovat a přikazovat!ano už je to tady …už je to tady…svoboda…

  Reagovat na komentář

  .

  Tohle tu nejvíce kritizují ti, kteří by si tu tv stejně nekoupili, protože na ní nemají. Raději vykouří krabku cigaret a jdou si zanadavat na Vaclavak. A navíc brečí nad drahými energiemi a ty tv musí právě mít nižší spotřebu energie což jim ušetří peníze, ale ta zlá EU jim neumožní utrácet více za energii, že? To už je zase podle nich špatně.

  Reagovat na komentář

  mám řešení

  Já ty vaše televizory vůbec nepotřebuji, pozemní vysílání nechytám tak je mi tuner v televizi k ničemu, na zvuk mám externí bedýnky. A víte vy co? Já si koupím velký počítačový monitor a nazdar ;-)

  Reagovat na komentář

  Svoboda

  Mám vlastní ostrovní energii, EU mě chce nařizovat co si mám koupit. Je to hrůza kam to spějeme.

  Reagovat na komentář

  Nemáš pravdu

  Reakce na Alan: Zatím jsi nepochopil, že zákony netvoří volení europoslanci. A to jsou politici třetí kategorie, které nikdo nechce, proto je odlifrují do Bruselu. Zákony tvoří Evropská komise, tedy nikým nevolení úředníci. Ti to pak předloží k odhlasování. Europoslanci jsou tak zdegenerovaní, že odhlasování berou jako samozřejmost, protože by jim přece nepředložili něco špatného. Naši poslanci to poté implementují a pazoury také zvednou automaticky.Vždyť k z nich by předložené věci studoval, mají to na háku a mají své kšefty.

  Reagovat na komentář

  Nic nového.

  Reakce na Tono Stano: Je to asi týden, dva týdny, co jedna poslankyně v Německu uvedla, že největší uhlíkovou stopu zanechávají děti. Nečetl jsem to v originále, tak nevím jak to řekla přesně. Nicméně, logicky z toho plyne, že Země je přelidněná a pro zlepšení života na Zemi je nutné omezit počet dětí na minimum (pokud tedy vůbec nějaké). No, po pravdě řečeno, soudím, že měla pravdu. Ale je to jen oprášená, snad sto, nebo ještě víc let stará teorie.

  Reagovat na komentář

  Eu

  Nadává se na EU -ale kdo je ve vedení EU? Levice, socialisté a zeleni!Chybu hledejte ve voličích a levicových aktivistech ,kteŕí se snaźí ovlivñovat druhé.Aneb co si tam lidé zvolili, to mají .EU za to nemůže, mohou za to voliči, kteŕí volí tyto strany.

  Reagovat na komentář

  Eu

  Nadává se na EU -ale kdo je ve vedení EU? Levice, socialisté a zeleni!Chybu hledejte ve voličích a levicových aktivistech ,kteŕí se snaźí ovlivñovat druhé.Aneb co si tam lidé zvolili, to mají .EU za to nemůže, mohou za to voliči, kteŕí volí tyto strany.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Jan: Bohužel v poslední době začínají přetékat blbců reklamou i stanice české televize.

  Reagovat na komentář

  Co ještě vymyslí

  Budu slušnější ale myslím,že EU je banda blbců,kterým lezeme jako vždy do zadku.
  Trochu odbočím od televizorů.
  Jsem zvědav kdy EU napadne,že kromě krav prdí taky člověk a proto bude nutné snížit „stav“.
  Jak to ale budou vybírat tak to by mě docela zajímalo.

  Reagovat na komentář

  buzerace

  to je další důvod proč zlodějskou EU opustit Je to jen buzerace a šikana od panáků kteří by se bez unie ani neuživili protože je to banda neschopných lůzrů

  Reagovat na komentář

  zákaz velkých TV

  Já bych zakázal přiblblé reklamy . To je hnus a kdo se má na takové stupidity dívat ? Raději se dívám na ČT1 , 2 a 3 kde nejsou debilní reklamy o ničem ! Celá unie trubek a šmejdů by měla táhnoput do prdele ! To si ani soudruzi v RVHP nedovolili co tito šmejdi vymýšlejí za kraviny a ztrpčují lidem život ! Vystoupit z toho hnoje a zákazů co si říká unie nefachčenků a vylízanců ! Tak se vratme zpátky do jeskyn jak neandertálci !

  Reagovat na komentář

  To je už šikana a buzerace .EU je banda darmožroutů nefachčenků nic neumí tak ,alespoň ztrpčují lidem život .

  Reagovat na komentář

  Názor

  Celá EU i s naší vládou by měl jít do prdele.Pořád něco vymýšlí a vrací nás zpět alespoň o 50 let.Doba temna se blíží,nebo se blíží válka.Toto přeci není možné neustále.

  Reagovat na komentář

  nazor

  tim jsem myslel 10 reklam behem filmu

  Reagovat na komentář

  nazor

  to uz neni normalni co ta EU porad vymysli , kdyby nebylo 10 reklam ktere trvaji skoro 10 minut tak by straveny cas u televizoru nebyl tak dlouho a usetrilo se za elektrinu , je toto normalni aby narizovali porad nejake blbosti , za chvili budou diktovat jaky toaletni papir mame pouzivat na zachode at jdou uz nekde

  Reagovat na komentář

  Reakce na bob54: cela EU at jde do prdele!

  Reagovat na komentář

  A co REKLAMNÍ BLOKY ??

  To je velice hezké, že EU myslí na to, aby televizory měli nízkou spotřebu,
  ale proč naopak povolila prodloužení reklamních bloků, které nás u TV drží
  déle??

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení