Menu

Builder Extreme umí vytisknout až 1,9 metru vysoké objekty

29.10.2015 09:31 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Builder Extreme umí vytisknout až 1,9 metru vysoké objekty

Builder Extreme umí vytisknout až 1,9 metru vysoké objekty | foto: CHIP

3Dwiser přináší českým konstruktérům i designérům spolehlivý 3D tisk bez obvyklých rozměrových omezení a dvěma materiály současně

Společnost 3Dwiser uvádí na český trh unikátní dvojici 3D tiskáren Builder Extreme 1000 a 2000 s vynikajícím poměrem ceny a pokročilých vlastností. Obě velkoformátová zařízení pro profesionální 3D tisk metodou FFF překračují obvyklá omezení stolních tiskáren, která svazují ruce návrhářům napříč obory.

Nizozemský výrobce Code-P West zúročil bohaté zkušenosti navrhování vysoce přesných lékařských přístrojů na míru u dvojice profesionálních 3D tiskáren Builder Extreme 1000 a 2000, které se liší výškou uzavřené stavební komory. Větší verze zvládne vytisknout až 1,9 metru vysoký model – tedy s přehledem i sochařské dílo v životní velikosti, rozměrné konstrukční prototypy, architektonické návrhy větších měřítek nebo designérská díla vyrobená z jediného kusu, například koncepční nábytek a doplňky interiéru. I menší verze nabídne tiskovou komoru o rozměrech 690 × 690 × 900 milimetrů, nadchne tak všechny návrháře tisknoucí dosud pouhé zmenšeniny nebo řešící složitá rozdělování větších modelů a následné spojování více částí.

tz01-builder-extreme-1000

Spolehlivý tisk i vysoký komfort pro uživatele

Obě 3D tiskárny charakterizuje praktická kovová skříň s prosklenými dveřmi a displejem pro snadné ovládání. Uživatel si může předem zvolit rozměr trysky – podle toho, zda preferuje detailní, nebo naopak rychlý tisk. Vyhřívaná tisková podložka je před tiskem vyrovnána automaticky, tisknout na ní lze z široké škály strun o průměru 1,75 mm.

tz01-builder-extreme-2000

Unikátní funkce mixování barev umožňuje vyrábět fyzické modely s postupným barevným přechodem. Dvojice extruderů ale nabízí i možnost tisku ze dvou různých materiálů – o různých fyzikálních vlastnostech – s ostrými a přesnými přechody. Druhý materiál tak může být vyhrazen například na snadno odstranitelné podpory. Zabudovaná kamera a bezdrátové připojení umožňují sledovat průběh tisku na mobilních zařízeních s Androidem.

Součástí dodávky 3D tiskáren Builder Extreme od společnosti 3Dwiser, oficiálního dodavatele těchto zařízení pro Českou republiku, je instalace u zákazníka, jeho zaškolení a (volitelně) také servis v místě instalace. Zařízení je již dostupné pro český trh.

Hlavní parametry 3D tiskáren Builder Extreme 1000 a 2000:

  • ▪          velikost tiskové komory:  690 × 690 × 900 mm (Extreme 1000);  690 × 690 × 1900 mm (Extreme 2000)
  • ▪          výška vrstvy:                     0,05–0,3 mm
  • ▪          průměr trysky:                  0,4; 0,8 nebo 1,2 mm
  • ▪          počet trysek:                    1
  • ▪          počet extrudérů:              2 (včetně funkce míchání materiálů/barev)
  • ▪          rychlost tisku:                  10–120 mm/s
  • ▪          tiskový materiál:              PLA, PVA, ASA, woodfill, bronzefill a další o průměru 1,75 mm
  • ▪          tisková podložka:             skleněná, vyhřívaná, s automatickým vyrovnáním
  • ▪          konektivita:                      SD karta, WiFi připojení s přenosem obrazu zabudované kamery
  • ▪          software:                          Cura (open source) s tiskovými profily výrobce

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení