Menu

Navzdory vysokým ziskům: Netflix akcionáře šokoval

25.01.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Navzdory vysokým ziskům: Netflix akcionáře šokoval

Navzdory vysokým ziskům: Netflix akcionáře šokoval | foto: David Balev/Unsplash

Ačkoliv se Netflixu v loňském roce podařilo zvýšit zisk, pro akcionáře má stále špatné zprávy. Odhad navýšení počtu předplatitelů je na zlomku očekávaní a ceny akcií na burze se propadají. 

Černý týden na akciových trzích v USA opět skončil velkými ztrátami. Tlak zejména na akcie technologických firem, vyvolaný očekávaným zvýšením úrokových sazeb, v pátek ještě zesílil přísun špatných zpráv od poskytovatele streamingu, Netflixu.

Překvapivě slabá předpověď počtu uživatelů Netflixu způsobila velké zklamání. Akcie Netflixu se tak propadly na nejnižší úroveň od dubna 2020. A s propadem o bezmála 22 % byly akcie společnosti zdaleka největším propadákem v indexu Nasdaq 100.

V aktuálním čtvrtletí společnost očekává pouze 2,5 milionu nových zákazníků. Podle Marka Mahaneyho z analytické společnosti Evercore ISI není předpověď počtu nových předplatitelů ani poloviční oproti původnímu předpokladu. Pro srovnání: v posledním čtvrtletí loňského roku se počet předplatitelů ještě zvýšil o 8,3 milionu. Kromě toho silný dolar ovlivňuje příjmy společnosti na trzích mimo region USA. Podle informací serveru cnbc.com spadla hodnota akcií Netflixu v porovnání se špičkou ceny v listopadu 2021 na polovinu. Aktuální vývoj rozebírá ve svém příspěvku "For Netflix stock, it’s like the pandemic never happened".

Šok pro Netflix: akcie se kvůli obavám z inflace budou prodávat

netflixschock

Netflix čelil v posledních dnech na burze velkým problémům. A to i navzdory rekordnímu zisku, přesahujícímu pět miliard USD. | Zdroj: Cameron Venti/Unsplash

Rozčarování z Netflixu má hluboké kořeny a je vodou na mlýn všem, kdo si myslí, že akcie technologických firem jsou nadhodnocené. Cenné papíry se v tomto segmentu už několik týdnů vyprodávají a důvodem jsou obavy z inflace. Odborníci se také shodují v názoru, že Netflix může být příznakem toho, co můžeme na akciovém trhu očekávat v nadcházejících týdnech a měsících.

Netflix vyvolal šok v segmentu streamovacích služeb zejména svým neuspokojivým výhledem na nejnovější údaje o počtu zákazníků. Ztráty v cenách akcií dalších poskytovatelů, ke kterým patří Walt Disney, Amazon, ViacomCBS a FuboTV se pohybovaly od šesti do více než devíti procent. Překvapivý vývoj na burze by ale neměl zastínit rekordní zisky streamovací služby. Údaj 5,1 miliardy USD je téměř dvojnásobný v porovnání s výsledkem předchozího roku.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    DDD

    A co jako akcionáři čekaj když je tam skoro všechno regioblokovaný a kašlou na podporu neanglickejch jazyků (až na výjimky což jsou většinou jenom ty největší hity z netflix tvorby). V anglicky mluvícíh zemích už to má skoro každej a jinde neni tolik lidí co by chtěli platit regionálně omezenou službu a koukat na to bez titulků když si to můžou prostě upirátit a stáhnout titulky. Jazyková podpora je to nejdůležitější a měla by mít prioritu, na světě je 7 miliard lidí a většina anglicky neumí, tak kde jako netflix furt chce ty nový předplatitele brát?

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení