Menu

Pozdvižení v herní branži: nejnovější oznámení technologického giganta vyvolalo diskuze

15.07.2022 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Pozdvižení v herní branži: nejnovější oznámení technologického giganta vyvolalo diskuze

Pozdvižení v herní branži: nejnovější oznámení technologického giganta vyvolalo diskuze | foto: Florian Olivo/Unsplash

Známá technologická firma Unity, která podniká především v herní branži, se spojila s IronSource. Celá věc má ale háček v tom, že IronSource provází pověst tvůrce malwaru. Jak to celé vlastně vzniklo?

Technologická společnost Unity na Twitteru hrdě oznámila, že se spojuje se společností IronSource. Tato zpráva vyvolala v oblasti herního průmyslu diskuze. IronSource je výrobce softwaru, známý především díky svému programu InstallCore. Ten je považovaný za malware, protože uživatelům zobrazuje neautorizovanou reklamu. Kromě toho je obtížné program ze zařízení následně odstranit.

V rámci spojení obou společností byla dohodnuta výměna akcií, díky které Unity získává nad IronSource kontrolu. Podle informací se hodnota obchodu pohybuje kolem částky 4,4 miliardy USD.

Kritika Unity: co má softwarový gigant za lubem?

Pod oznamujícím tweetem společnosti Unity se ohledně převzetí shromáždilo mnoho negativních reakcí. Kritika zaznívá zejména z oblasti herní komunity. Některá vývojářská studia, která doposud s enginem Unity pracovala, s ním chce do budoucna skončit. Obávají se, že by se malware od IronSource mohl objevit také v programu od Unity. Firma je totiž vývojářem herního enginu, v jehož prostředí lze vytvářet hry.

Zástupci Unity rozhodnutí fúzovat s IronSource zdůvodňují jeho analytickými nástroji. Ty by měly do budoucna pomoci integrovat personalizovanou reklamu v aplikacích, tvořených v prostředí Unity. V konečném důsledku by to mělo přinést prospěch vývojářům herních titulů, kteří tak mohou získat cílené zpeněžení svého obsahu.

Zdroj: TwitterPCGamer

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    No tak to teda od nich už nic nechci !!!
    A tu „personalizovanou reklamu“ ať si strčí někam !!!

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení