Menu

Canon inovuje amatérkou zrcadlovku

22.03.2013 12:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Canon inovuje amatérkou zrcadlovku

Canon inovuje amatérkou zrcadlovku | foto: CHIP

Novou amatérská zrcadlovka EOS 700D nahrazuje starší model EOS 650D a přináší pochopitelně několik zajímavých novinek ovšem nijak zásadních.

První amatérskou digitální zrcadlovku (EOS 300D) za dostupné peníze představila firma Canon již v roce 2003. Od té doby se objevila řada navazujících modelů – žhavou novinkou je pak model 700D, který nahrazuje loňský model 650D (poprvé z dotykovým displejem).

V případě EOS 700D jde o aktuálně nejvyspělejší model řady Canon EOS pro běžné uživatele. Od modelu 650D se ale příliš neliší. Nabízí stejný obrazový senzor CMOS APS-C Hybrid AF II s rozlišením 18 megapixelů a obrazový procesor DIGIC 5 – s touto výbavou dokáže zachytit až 5 snímků za vteřinu. Systém automatického ostření (AF) využívá 9 bodů křížového typu a fotoaparát má dotykový LCD displeji Clear View II s variabilním úhlem natočení. Nativní ISO v rozsahu 100 až 12 800 usnadňuje zachycení detailů i za horších světelných podmínek.

Novinkou je zjednodušený 360stupňový otočný volič režimů (můžete s ním tedy otáčet dokola bez omezení), který poskytuje rychlý přístup k různým režimům fotografování. Nová povrchová úprava, která byla převzata z modelů EOS střední třídy, dodává přístroji robustnější a odolnější provedení.

Kreativní filtry, včetně efektu rybího oka nebo miniatury, lze nyní aplikovat ještě před pořízením snímku. Režim EOS Movies umožňuje natáčet videa v rozlišení Full HD (1920 x 1080 p). Zvuk se nahrává pomocí stereofonního mikrofonu a připojit můžete i externí mikrofon.

Zrcadlovka EOS 700D se bude dodávat v několika variantách (kitech). Součástí některých kitů bude i nový objektiv EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM.

 

EOS 700D – hlavní charakteristika

  • Snímač: 18megapixelový Hybrid CMOS AF II snímač formátu APS-C
  • Kreativní videa v rozlišení Full-HD a Hybrid CMOS AF
  • Displej: výklopný, otočný, dotykový 3" LCD displeji Clear View II s variabilním úhlem natočení a rozlišením 1, 04 Mpx
  • Režim Scene Intelligent Auto
  • ISO: 100-12 800 (s možností dalšího rozšíření až na ISO 25 600)
  • Režim souvislého fotografování: 5 snímků za sekundu, 9bodový AF systém
  • Řada kreativních filtrů
  • Rozměry: 133,1 × 99,8 × 78,8 mm
  • Hmotnost: 580 g

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení