Menu

Canon uvádí novou generaci objektivu RF 85mm

09.05.2019 07:29 | Milan Loucký + Přidat komentář
Canon uvádí novou generaci objektivu RF 85mm

Canon uvádí novou generaci objektivu RF 85mm | foto: CHIP

Společnost Canon Europe představila novou generaci svého oblíbeného objektivu 85 mm f/1,2L s označením RF 85 mm F1,2L USM.

Tento objektiv nabízí dosud nejvyšší rozlišení ze všech skel značky Canon a vyznačuje se mimořádně vysokou světelností a rychlostí ostření. Je proto ideální pro portrétní a svatební fotografii. Canon v únoru oznámil vývoj šesti objektivů systému RF pro letošní rok a RF 85 mm F1,2L USM je první, který přichází na trh.

Bajonet RF vyvinutý pro systém EOS R poskytuje uživatelům nástroje, které jim umožní zdokonalovat své dovednosti a tvořit bez omezení. Při vývoji objektivu RF 85 mm F1,2L USM byly zohledněny připomínky uživatelů a využity nejnovější technologie a pokročilé možnosti bajonetu RF, které zlepšují obrazovou kvalitu a zrychlují komunikaci mezi objektivem a plnoformátovým bezzrcadlovým tělem.

Krátký teleobjektiv s ohniskovou vzdáleností 85 mm vykresluje lidské tváře ve věrné perspektivě, a je proto ideální pro portrétní fotografii. RF 85 mm F1,2L USM je po modelu EF 3 5mm f/1,4L II USM druhým objektivem Canon vybaveným unikátní optickou technologií BR, která účinně potlačuje longitudinální chromatickou aberaci, kterou nelze zcela odstranit kombinací tradičních optických prvků, a tím zlepšuje rozlišení a ostrost. Asférické optické prvky a prvky s velmi nízkým rozptylem (UD) korigují zkreslení a zajišťují mimořádně kvalitní kresbu.

Objektiv RF 85 mm F1,2L USM patří mezi nejsvětelnější objektivy Canon s automatickým ostřením určeným pro plnoformátové systémové kompakty této značky. Díky vysoké světelnosti tento krátký teleobjektiv ve spojení s technologií automatického ostření Dual Pixel CMOS AF umožňuje pořizovat působivé snímky s nízkou hloubkou ostrosti, atraktivním bokehem a odděleným pozadím. Fotografovaný předmět ostře vystupuje z obrazu a devítilamelová clona vytváří jemně rozostřené pozadí ideální pro portrétní fotografii. Objektiv propouští na snímač o 50 % více světla než objektiv se světelností f/1,4 a usnadňuje fotografování za náročných světelných podmínek s nízkou hladinou osvětlení – až na úrovni –6EV (EOS R), respektive –5EV (EOS RP). Umožňuje tak zachytit atmosféru skutečně každého okamžiku.

RF 85 mm F1,2L USM je vybavený stejným kroužkovým ultrazvukovým ostřicím motorem typu USM jako objektiv RF 50 mm F1,2L USM, který zajišťuje rychlé a přesné ostření včetně průběžného přeostřování při pohybu fotografovaného předmětu v záběru. Systém ostření spolupracuje s novým vysoce výkonným procesorem systému EOS R s vyšší rychlostí přenosu dat. Výsledkem je mimořádně rychlé ostření, které umožňuje zachytit i prchavé okamžiky.

Součástí objektivů řady Canon RF je programovatelný ovládací prstenec, který může sloužit k nastavení času, clony, citlivosti nebo korekce expozice. Tím uživatel získává další možnost přizpůsobení celého systému svému stylu práce. Tuto funkci ocení zejména svatební fotografové, kteří potřebují široký rozsah nastavení pro působivé momentky i umělecky aranžované snímky. Objektiv je vybavený také prstencem pro ruční ostření, který lze použít za všech okolností i bez přepínání do manuálního režimu. Objektiv RF 85mm F1,2L USM je uzpůsobený i pro fotografování ve venkovních podmínkách. Před nepřízní počasí jej chrání utěsnění proti prachu a vodě, jímž jsou objektivy řady L vyhlášené.

Klíčové vlastnosti objektivu RF 85mm F1,2L USM:

•             Extrémně výkonný 85mm objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností.

•             Ohnisková vzdálenost 85 mm poskytuje ideální perspektivu pro portrétní práci.

•             Vysoká světelnost f/1,2 a clona s 9 lamelami zajišťují vynikající výkon za nízké úrovně osvětlení a příjemný bokeh.

•             Optická technologie Blue Spectrum Refractive (BR) omezuje chromatické aberace a zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu snímku.

•             Asférické členy a členy s velmi nízkým rozptylem (UD) zajišťují maximální rozlišení na celé ploše snímku.

•             Motor USM pro rychlé, plynulé a téměř neslyšné ostření.

•             Ovládací prstenec umožňuje přímé nastavení času, clony a citlivosti

•             Antireflexní povrchová úprava ASC (Air Sphere Coating) předchází odleskům a duchům, které zhoršují kvalitu snímku.

Cena objektivu bude na českém trhu 77 890 korun.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení