Menu

Canon volí vyšší rozlišení – 50,6 Mpx

09.02.2015 09:50 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Canon volí vyšší rozlišení – 50,6 Mpx

Canon volí vyšší rozlišení – 50,6 Mpx | foto: CHIP

Společnost Canon představila dvě nové digitální zrcadlovky systému EOS. Modely 5DS a EOS 5DS R jsou prvními zástupci nové kategorie full-frame digitálních zrcadlovek s ultra vysokým rozlišením – 50,6 miliónů.  

canon-eos-5ds-nahled

Oba nové přístroje nabízí flexibilitu pro focení široké škály scén a objektů a jsou vhodné pro velkoformátová média. Pokročilá architektura snímače podporuje rozsah citlivosti ISO 100 až 6 400 (v rozšířeném režimu 50 až 12 800). Flexibilitu obou modelů zvyšuje i možnost nastavení faktoru oříznutí – přímo ve fotoaparátu mají uživatelé na výběr ze tří režimů: 1,3×, 1,6× a 1:1.

Jejich základem je dvojice obrazových procesorů DIGIC 6 a podle Canonu tak bez problémů zvlídnou obrovské množství obrazových dat ze snímače, minimalizují množství obrazového šumu a mají dostatečný výkon pro kontinuální snímání rychlostí až pěti snímků za sekundu.  Fotoaparáty využívají pokročilý systém automatického zaostřování se 61 body a podporují zaostřování na objekty v pohybu.

Uživatelé mají k dispozici kreativní režimy včetně funkcí pro vícenásobnou expozici a vysoký dynamický rozsah (HDR). Součástí nových modelů je i vestavěný časovač, který podporuje kontinuální focení v dlouhých časových intervalech. Tato funkce výrazně usnadňuje tvorbu časosběrných videí.

Součástí obou modelů je i velký displej Clear View II LCD s úhlopříčkou 8,11 cm (3,2 palce) a s antireflexní strukturou, která minimalizuje světelné odrazy i negativní vliv oslnění. Mohou se pochlubit odolným tělem ze slitiny hořčíku.

Model EOS 5DS R obsahuje speciální filtr, který eliminuje nedostatky nízkopásmových filtrů. Jde o výhodu, kterou ocení například příznivci krajinářské fotografie. Součástí přírody je totiž mnoho grafických prvků, které vychází z organických vzorů. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení