Menu

Cena baterií do notebooků klesla na historické minimum, letos poroste

30.01.2019 12:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Cena baterií do notebooků klesla na historické minimum, letos poroste

Cena baterií do notebooků klesla na historické minimum, letos poroste | foto: CHIP

Cena baterií do notebooků v roce 2018 činila v průměru 1298 Kč. Hodnota akumulátorů dlouhodobě klesala a loni se ustálila na historickém minimu.

Vyplývá to ze statistik předního prodejce baterií do mobilních přístrojů internetového obchodu BatteryShop.cz. V roce 2019 však dojde ke zdražení akumulátorů do notebooků i mobilních telefonů. Zdražení se bude pohybovat kolem 6 %. Stojí za ním zvýšení nákupních cen baterií, změny kurzů i vyšší náklady na logistiku.

Ceny akumulátorů do mobilních přístrojů se meziročně téměř nezměnily. Baterie do notebooků loni vyšly v průměru na 1298 Kč, cena baterií do mobilních telefonů pak činila 232 Kč. Zmíněný internetový obchod registroval v kategorii baterií do notebooků největší zájem o akumulátory značky T6 power do přenosných počítačů Acer Aspire. V kategorii baterií do mobilních telefonů byla nejvyšší poptávka po akumulátorech do zařízení Nokia.

„V roce 2018 došlo k dalšímu poklesu cen a průměrné hodnoty baterií do mobilních přístrojů meziročně poklesly o několik desítek korun. Baterie do notebooků tak loni byly vůbec nejlevnější. V roce 2019 však lze očekávat, že ceny akumulátorů budou po mnoha letech pomalu stoupat, a to v průměru o 6 procent. Lidé, kteří plánují obnovu svého zařízení a pořízení nové baterie, by tedy neměli vyčkávat,“ upozorňuje Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz.

Na hodnotu akumulátorů bude mít letos vliv nárůst nákupních cen zboží. „To může vést ke zdražení baterií o pět až šest procent. Dále pak ceny ovlivňují změny kurzu české koruny vůči strategickým měnám, které způsobují výkyvy na úrovni 15 procent. A v neposlední řadě jsou to zvyšující se náklady na logistiku. Přesto se vždy snažíme, aby se zvyšující se náklady promítli do konečné ceny zboží minimálně,“ vysvětlil Radim Tlapák.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení