Menu

Černá verze nové generace CPU chladičů ZALMAN

28.06.2019 10:02 | Milan Loucký + Přidat komentář
Černá verze nové generace CPU chladičů ZALMAN

Černá verze nové generace CPU chladičů ZALMAN | foto: CHIP

Nová generace CPU chladičů Zalman CNPS10X Optima II v černém provedení je vybavena čtyřmi teplovodivými měděnými trubicemi pro přímý odvod tepla (DTH) a 120mm ventilátorem s patentovaným designem „Dual Blade Fan“.

Chladič poskytuje maximální chladicí efekt až do 200 W TDP. Je kompatibilní s většinou procesorů Intel a AMD. Průtok vzduchu dosahuje hodnot 61 CFM i při velmi tichém provozu (27 dBA). Chladič je tedy při práci tišší, než ticho ve studovně knihovny (40 dBA) nebo pracovní ruch v kanceláří (70 dBA).

Použitý ventilátor chlazení s efektním bílým Led podsvícením se vyznačuje velmi tichým chodem, pouhých 27 dBA. Regulace otáček je řízena automaticky pomocí funkce PWM. Design chladiče a jeho architektura vznikly v ústředí firmy Zalman v jižní Koreji. Originální řešení ventilátoru „Dual Blade Fan“ zdvojuje lopatky a je patentováno. Ventilátor vytváří dva vzduchové proudy, menší vnitřní a větší vnější, a jejich kombinace zvyšuje chladicí efekt a současně snižuje hlučnost. Hydraulická ložiska s vysokou životností zajišťují tichý a spolehlivý chod, na přední a zadní části chlazení jsou nainstalovány gumové tlumiče vibrací. Chladič se nově dodává kompletně v černém provedení s horní částí vybavenou atraktivním RGB Led podsvícením v režimu Spectrum.

Nový chladič Zalman CNPS10x Optima II BLACK se snadno instaluje, je kompatibilní s většinou soketů Intel Gen. 9 i AMD Ryzen.

Chladič Zalman CNPS10x Optima II Black bude k dostání na podzim roku 2019. Cena nebyla stanovena.

 

Technické údaje Zalman CNPS10x Optima II BLACK

Použité materiály: hliník/měď

Barva: Černá

Otáčky ventilátoru: 800 - 1 500 rpm ± 10 %

Regulace otáček: PWM

Hluk: max. 27 dBA ± 10 %

Průtok vzduchu: 61,52 CFM

Typ ložiska: Hydraulické

Hmotnost: 740 g

Rozměry: 132 (D) × 85 (Š) × 160 (V) mm

Kompatibilita:

Intel 9. Gen: LGA2066/2011-V3/2011/115X/1366 CPU

AMD RYZEN: AM4/AM3+/AM3/FM2+/FM2 CPU

120mm ventilátor s patentovaným designem „Dual Blade Fan“

 

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení