Menu

Černobílé tiskárny s ECO tiskem

23.09.2011 08:36 | Redakce Chip + Přidat komentář
Černobílé tiskárny s ECO tiskem

Černobílé tiskárny s ECO tiskem | foto: CHIP

Samsung představil nové černobílé laserové tiskárny ML-2950ND, ML-2955ND a ML-2955DW vyznačující se ekologickým a ekonomickým tiskem.

Tiskárny nové řady ML-295X na sobě mají tlačítko ECO – po jeho stisknutí se přepnout do režimu oboustranného tisku nebo tisku dvou stran na jeden list papíru s vynechávání prázdných stran, čímž se šetří papírem. Nový ovladač „Easy Eco“ také umožňuje uživatelům prohlédnout si náhled před tiskem, ve kterém mohou tištěný dokument upravit a odstranit z něj například obrázky či změnit typ písma, aniž by přitom docházelo ke změně původního dokumentu. Tato funkce může pomoci snížit spotřebu toneru bez zbytečně potištěného papíru.
Uživatelé si mohou také na obrazovce svého počítače zobrazit „ECO simulátor“, který ukazuje, jaké množství toneru, papíru, energie či CO2 mohou při každé tiskové úloze ušetřit.
V režimu ECO mohou uživatelé například snížit spotřebu papíru až o 75 %. Nižší spotřeba elektřiny při tisku, v průměru 330 W/h, šetří celkové náklady za energii. Hlučnost při tisku nedosahuje ani 50 decibelů (dBA).
Rychlosti tisku tiskáren je až 28 stránek za minutu (A4), přičemž první strana je vytištěna do 8,5 s. Tiskové rozlišení dosahuje 1200 x 1200 dpi. Tiskárny ML-2950ND a ML-2955ND také nabízejí síťovou konektivitu a tiskárna ML-2955DW navíc umožňuje tisk přes WiFi. Nastavení připojení lze snadno provést tlačítkem WPS.
Tiskárna ML-2955DW podporuje i technologii MobilePrint společnosti Samsung, a vychází tak vstříc rostoucí poptávce po mobilním tisku. Uživatelé si mohou z internetu stáhnout na svůj mobilní přístroj software SamsungMobilePrint a pak kdykoli a kdekoli tisknout ze svého chytrého telefonu, tabletu nebo počítače prostřednictvím připojení WiFi.
Ceny tiskáren jsou 2 700 Kč bez DPH za Samsung ML-2950ND a Samsung ML-2955ND a 3 100 Kč bez DPH  za Samsung ML-2955DW.


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení