Menu

CES 2015: Lenovo představuje nejnovější ThinkPad X1 Carbon

07.01.2015 13:02 | Pavel Trousil + Přidat komentář
CES 2015: Lenovo představuje nejnovější ThinkPad X1 Carbon

CES 2015: Lenovo představuje nejnovější ThinkPad X1 Carbon | foto: CHIP

Na letošním ročníku veletrhu CES představila společnost Lenovo nejnovější produktové portfolio ThinkPad 2015. Patří do něj i nejnovější generace notebooku ThinkPad X1 Carbon, což je nejlehčí 14palcový výkonný ultrabook. 

thinkpad-x1-carbon-touch-lcd-closeup-sh03-nahled

Firma Lenovo už prodala sto milionů kusů notebooku ThinkPad a na výstavě CES představila novinky z této řady i další nové produkty. Jde především o již třetí generaci ultrabooku  X1 Carbon, což je nejlehčí 14palcový výkonný ultrabook s jasným FHD displejem a rychlým PCIe SSD diskem. Oproti starší generaci nabízí kromě výkonu i delší výdrž na baterie a má stále hmotnost menší než 1,28 kg. Vybaven je 5. generací procesorů Intel Core. Na jich jsou založené i nové modely ThinkPad X, T, L a E.

  thinkpad-thinkvision-x24-sh04-nahled

Monitor ThinkVision X24

Elegantní monitor ThinkVision X24 má obrazovkou téměř bez okrajů je 7,5 mm tenký. Nabízí novou generaci 23,8palcového panelu Neo Blade. Namísto tradičního zadního krytu má novou technologii povrchové úpravy z předem naneseného kovu. Nejdůležitějšími vlastnostmi IPS panelu jsou Full HD rozlišení se širokým pozorovacím úhlem 178 stupňů a digitální připojení DisplayPort nebo HDMI.

  thinkpad-stack-sh05-nahled

ThinkPad Stack

Společné příslušenství staví na do sebe zapadající konstrukci. Prostřednictvím zmagnetizované konstrukce, která do sebe zapadá, zabírá rozmanité příslušenství Stack méně místa a lze jej uložit mnohem přehledněji než tradiční příslušenství. Technologie Pogo pin také umožňuje každému příslušenství lépe spolupracovat.

10000mAh záložní zdroj udrží telefony a tablety nabité i na dlouhých cestách, 1TB USB 3.0 harddisk nabízí dostatečný mobilní úložný prostor, bezdrátový přístupový bod zajišťuje při cestování silné a stabilní Wi-Fi prostředí a dvojice Bluetooth reproduktorů se bez spáruje se systémy ThinkPad pro rozšíření přehrávání zvuku.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení