Menu

Check Point: nová zařízení Smart-1

24.08.2014 18:19 | Karel Kovar + Přidat komentář
Check Point: nová zařízení Smart-1

Check Point: nová zařízení Smart-1 | foto: CHIP

Check Point představil vylepšení celé řady Smart-1 určené pro správu zabezpečení. Celkem pět zařízení umožňuje správu bezpečnostních politik, analýzu logů a hrozeb a centrální správu bezpečnostních bran.

Nová zařízení řady Smart-1 nabízejí třikrát efektivnější využití úložné kapacity, což umožňuje až několikaleté forenzní výzkumy. Zařízení mohou navíc ukládat až 100 GB logů za den a indexovat až 44 000 logů za sekundu. Hardwarová optimalizace zrychluje vytváření reportů a během méně než deseti sekund lze vygenerovat na základě dat z týdenních logů náhled na oblast prevence hrozeb.  Složitost podnikových sítí roste, což vyžaduje lepší, rychlejší a výkonnější správu zabezpečení. Roste i počet hrozeb a množství zařízení a aplikací, které musí být v rámci sítě podporované. Zároveň nárůst dat shromažďovaných a monitorovaných pro viditelnost hrozeb vyúsťuje v mnohem větší zatížení správy zabezpečení. Nicméně bezpečnostní zdroje zůstávají omezené, takže organizace potřebují řešení, která účinně a efektivně jejich správu zabezpečení zjednoduší.

Check Point představil pět nových bezpečnostních zařízení z řady Smart-1, které jsou určené pro správu zabezpečení: Smart-1 3150, Smart-1 3050, Smart-1 225, Smart-1 210 a Smart-1 205.

 Klíčové funkce nové řady:

Konsolidovaná správa zabezpečení: Zařízení z řady Smart-1 sjednocují správu zabezpečení, událostí a logů. Pro dosažení co možná nejkomplexnější správy a monitoringu shody v reálném čase napříč softwarovými blady Check Point byla integrována i oblast dodržování shody s regulatorními požadavky (Compliance).

Správa více domén: Zařízení Smart-1 umožňují lepší segregaci bezpečnostních politik a podporují až 200 nezávislých bezpečnostních domén.

Optimalizace správy bezpečnostních událostí a analýzy hrozeb: Zařízení řady Smart-1 nabízí konsolidovanou a vysoce výkonnou správu zabezpečení a optimalizují výkon Next-Generation SmartEvent a SmartLog – logy jsou shromažďovány a uchovávány a je indexováno až 44 000 logů za sekundu pro okamžité zobrazení výsledků vyhledávání. Jelikož lze generovat reporty během několika sekund, mají administrátoři a klíčové osoby okamžitý přehled o relevantních bezpečnostních událostech a rizicích.

Spolehlivá platforma s pokročilou správou a integrovanou redundancí: Zařízení z řady Smart-1 vychází ze škálovatelné platformy a jsou vytvořené speciálně pro kritické sítě s redundantními, za provozu vyměnitelnými zdroji, ventilátory a pevnými disky. Zařízení Smart-1 navíc podporují síťovou konektivitu prostřednictvím široké škály síťových možností, včetně integrovaného 1 GbE a volitelných 10 GbE a SAN rozhraní – pro přenos logů je síťová konektivita 10× rychlejší.

Pro více informací o zařízeních Smart-1 navštivte stránku: http://www.checkpoint.com/…s/index.html.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení