Menu

Chyba v Androidu zpřístupní i zamčená zařízení

16.09.2015 15:46 | Karel Kovar + Přidat komentář
Chyba v Androidu zpřístupní i zamčená zařízení

Chyba v Androidu zpřístupní i zamčená zařízení | foto: CHIP

Operační systém Android ve verze 5.0 až 5.1.1 obsahuje zranitelnost umožňující útočníkovi obejít zabezpečení telefonu a získat tím přístup k zamčenému zařízení. 

V přístrojích s OS Android byl analezena zranitelnost, která umožňuje obejít zabezpečení smartphonu a získat do něj pomocí několika kroků přístup. Abychom byli ale konkrétní – útočník musím mít k přístroji fyzický přístup a přístroj musí být chráněn heslem (PIN a gesto zranitelné nejsou).

Poté stačí provést několik specifických kroků a tak získat přístup do zařízení. Přesný návod najdete zde: http://sites.utexas.edu/iso/2015/09/15/android-5-lockscreen-bypass/

Zranitelnost najdete u přístrojů s verzí starší než je 5.1.1 (před buildem LMY48M) a chyba blyla nahlášena již 25.6. 2015. V současnosti je již k dispozici aktualizace, kterou lze uživatelům více než doporučit. Zde najdete video, kde je v praxi chyba ukázána. https://www.youtube.com/watch?t=85&v=J-pFCXEqB7A

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení