Menu

Chyba ve Spotify může ničit SSD disk

19.12.2016 13:59 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Chyba ve Spotify může ničit SSD disk

Chyba ve Spotify může ničit SSD disk | foto: CHIP

Už jsme vás informovali o tom, že internetové prohlížeče zapisují na disk množství dat, což může vést ke zkracování životnosti SSD disků. Podobným problémem trpí ale i aplikace Spotify pro Windows, macOS a Linux. 

Program Spotify zapisuje během svého běhu, a to i když nepřehrává žádnou hudbu, velké množství v podstatě nesmyslných dat. Aplikace během své činnosti ukládá až desítky gigabajtů dat za hodinu, což může být problém hlavně u malých SSD disků. Ty mají většinou zaručený jen určitý počet přepisů a pak může docházet k chybám a omezení jejich kapacity. Životnost se většinou udává v množství terabajtů, které je možné na disk zapsat. Pokud ale na disku zůstane málo místa, flashové buňky se větším množstvím zápisů mohou „ošoupat“. Firma Spotify na tento problém zareagovala a nabízí novou verzi. Pokud tedy nemáte verzi 1.0.42 nebo vyšší, stáhněte si ji a nainstalujte, nebo alespoň vypínejte aplikaci Spotify v případě, kdy ji nepoužíváte pro přehrávání hudby.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení