Menu

Chytrá sluchátka pro sportovce

15.08.2014 21:01 | Michal Bareš + Přidat komentář
Chytrá sluchátka pro sportovce

Chytrá sluchátka pro sportovce | foto: CHIP

Intel vyvíjí ve spolupráci s výrobcem sluchátek SMS Audio chytrá sluchátka s vestavěným optickým senzorem pro sledování tepu. 

web-biosport-blue-nahled

SMS Audio BioSport In-Ear

Podle Intelu budou sluchátka určena pro všechny typy uživatelů, od maratónských běžců, po příležitostně sportovce. Sluchátka nebudou mít vlastní baterii a budou napájena přes 3,5mm jack. Uvnitř budou mít umístěny optický snímač, který dokáže přesně měřit tep a podle něj budou umět zesilovat nebo ztlumovat pronikání okolního hluku do poslouchané hudby. Důležitější ale přece jen bude fakt, že prostřednictvím senzoru a kabelového připojení se data o zdravotním stavu uživatele dostanou i ke zpracování ve smartphonu, takže pokrokovým běžcům budou stačit sluchátka a nebudou muset nosit speciální náramek. Sluchátka SMS Audio BioSport In-Ear  budou v prodeji již koncem roku, cena prý bude upřesněna později. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení