Menu

Chytrá žárovka Xiaomi

03.07.2015 15:06 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Chytrá žárovka Xiaomi

Chytrá žárovka Xiaomi | foto: CHIP

V e-shopu XiaomiForSale.com si můžete nově zakoupit i chytrou žárovku. Na dálku tak můžete pomocí smartphonu měnit atmosféru pokoje i žárovku vypínat a zapínat.

Jeden z největších výrobců mobilních telefonů na světě se věnuje i chytrým domácím přístrojům řízeným aplikací ve smartphonu. Nově tak v  e-shopu XiaomiForSale.com můžete zakoupit chytrou žárovku Xiaomi Yeelight Smart Lightbulb.

Pomocí této žárovky a chytrého telefonu můžete například z křesla proměnit ráz pokoje tím, že upravíte intenzitu osvětlení a nastavíte jeho odstín do libovolné barvy. Světlo můžete i zhasnout a rozsvítit. Žárovka dokáže vykouzlit libovolný odstín z barevného spektra a její používání je velmi jednoduché. Vydrží svítit až 20 000 hodin a díky použité technologii LED je její spotřeba ve srovnání s běžnou žárovkou velmi nízká - při plném výkonu jí stačí pouhých 6 W.

Vzhledem k tomu, že chytrá žárovka používá standardní závit, je její instalace snadná. V těle žárovky je vestavěna elektronika, která komunikuje pomocí WiFi s routerem Xiaomi, potažmo s aplikací v mobilním telefonu. Komunikaci žárovky a telefonu s operačním systémem Android zajišťuje aplikace s názvem Smarthome, která zároveň umožňuje ovládání dalších chytrých zařízení Xiaomi.  Aplikaci, přeloženou z čínštiny, můžete získat na stránkách české komunity MIUI (www.MIUIos.cz), která lokalizuje veškerý software přístrojů Xiaomi, včetně nadstavby operačního systému MIUI, kterou používají smartphony a tablety této značky.

Chytrá žárovka je již nyní dostupná v online obchodě XiaomiForSale.com, který zajištuje její dodání v rámci ČR a Slovenska do 3 pracovních dní od objednání a také lokální záruční i pozáruční servis. Její cena je 1 117 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení