Menu

Čištění klávesnice pomocí lepicích lístečků a v myčce

20.07.2016 15:57 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Čištění klávesnice pomocí lepicích lístečků a v myčce

Čištění klávesnice pomocí lepicích lístečků a v myčce | foto: CHIP

Zvláště při pravidelném a většinou celodenním používání v kanceláři nebo doma přitahuje klávesnice až magicky okolní prach a nečistoty. 

Její čištění však pomáhá udržovat hygienu a také prodlužuje životnost klávesnice. Jednoduchou a účinnou metodou, jak nečistotu odstranit, je použití lepicích papírků na poznámky (Post-IT). Utrhněte jeden papírek a lepicí stranou dolů ho opakovně protáhněte mezi řadou kláves. Prach a nečistoty se zachytí na lepivé vrstvě papírku. Papírků použijte několik, než budete s výsledkem spokojeni. Pokud chcete provést opravdu důkladnou očistu, klávesnici si vyfotografujte, abyste měli přesný přehled o rozložení jejích kláves. Následně klávesy vycvakněte (pokud to klávesnice umožňuje), například pomocí šroubováku. Klávesy potom dejte do košíčku myčky, který se běžně používá na příbory. Myčku použijte při programu, kdy se voda ohřeje jen na 40 stupňů. Než se klávesy domyjí, vyčistěte zbytek klávesnice vysavačem, případně i hadříkem, a na závěr opět umístěte klávesy na své správné místo.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení