Menu

Co dělat, když zůstane prohlížeč Mozilla viset

28.05.2016 14:20 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Co dělat, když zůstane prohlížeč Mozilla viset

Co dělat, když zůstane prohlížeč Mozilla viset | foto: CHIP

V případě, kdy volně dostupný prohlížeč Firefox spotřebovává příliš mnoho zdrojů nebo skript nefunguje správně, se může stát, že program zamrzne a nemůžete s ním nic dělat. 

Když se dostanete do tohoto problému, můžete ho ukončit tak, že se pomocí stisku kombinace kláves [Ctrl] + [Alt] + [Del] dostanete do »Správce« a stisknete »Ukončit proces«. Pokud se vám to stává častěji, zkontrolujte, zda máte nainstalovanou aktuální verzi tohoto programu. To provedete tak, že otevřete nabídku (ikona tří pruhů v pravém horním rohu) a kliknete na ikonu otazníku. Ze zobrazené nabídky vyberte »O aplikaci Firefox«. Dále klikněte na tlačítko »Zkontrolovat aktualizace« a pak můžete instalovat nejnovější verzi prohlížeče.

Pokud Firefox zamrzá ihned po spuštění, použijte funkci pro obnovu a změňte jeho nastavení. Klikněte opět na »Otevřete nabídku«, v části »Obecné | Panely« zaškrtněte volbu »Nenahrávat panely, dokud nejsou vybrány« a restartujte Firefox.

Máte-li v prohlížeči nainstalované nějaké doplňky, stiskněte v nabídce znovu ikonu otazníku a vyberte »Restartovat se zakázanými doplňky…«. Jestliže po tomto zásahu funguje Firefox bez problémů, měli byste všechny doplňky vypnout a poté je postupně povolovat, abyste identifikovali, který doplněk je příčinou problémů. Ten potom z prohlížeče odstraňte. Pokud žádné z těchto opatření nepomůže, můžete postupovat tak, že prohlížeč obnovíte do továrního nastavení nebo ho zkusíte znovu nainstalovat. Nejprve si však zálohujte všechna nastavení, případně použijte synchronizaci, abyste nepřišli o záložky, hesla a další data.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení