Menu

CoinVault: nenechte se vydírat

15.04.2015 16:23 | Karel Kovar + Přidat komentář
CoinVault: nenechte se vydírat

CoinVault: nenechte se vydírat | foto: CHIP

Nizozemská policie ve spolupráci se společností Kaspersky Lab vytvořila nástroj pro oběti vyděračského malwaru CoinVault.

 Mezi nejnebezpečnější malware poslední doby lze označit ransomware – tedy malware, které vám zašifruje obsah disku a vrátí jen po zaplacení výkupného. Nepříjemné je, že díky použití výkonných šifrovacích nástrojů se jen málokdy uživatelé (bez zaplacení) shledají se svými daty.

Výjimkou potvrzující pravidlo je situace okolo malwaru CoinVault. Zde se speciální jednotce nizozemské policie NHTCU (National High Tech Crime Unit) podařilo ve spolupráci se společností Kaspersky Lab vytvořit nástroj CoinVault Ransomware Decryptor, určený pro dešifrování dat zašifrovaných ransomwarem CoinVault.

To se jim ale podařilo jen díky databázi dešifrovacích klíčů získané z command and control serverů. Bohužel ale databáze není kompletní, a tak dešifrovací nástroj nemusí ve všech případech fungovat.

2015-05-raansomnl-nahled

Podrobnější informace spolu s návodem na dešifrování najdete na adrese http://thehackernews.com/…pt-tool.html.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení