Menu

Controls.js: Novinka pro tvorbu webových a mobilních aplikací

25.05.2014 08:26 | Karel Kovar + Přidat komentář
Controls.js: Novinka pro tvorbu webových a mobilních aplikací

Controls.js: Novinka pro tvorbu webových a mobilních aplikací | foto: CHIP

Společnost Position  s.r.o. uvedla na trh technologii Controls.js pro vytváření moderních webových a mobilních aplikací.

Controls.js je ucelený framework, který řeší řadu problémů spojených s dnešním globálním světem, kde uživatelé používají aplikace na různých zařízeních, jež mají různé rozměry displeje, běží na odlišných platformách i v různých jazycích a používají různé způsoby ovládání jako je dotyk, myš či pero. Technologie Controls.js byla vytvořena s ohledem na všechny tyto požadavky.

Technologie Controls.js používá webové technologie, ale dává uživatelům pocit, jako by pracovali s klasickou desktopovou či mobilní aplikací. Pomocí nástrojů, které umožňují zabalit JavaScipt do nativních aplikací, mohou vývojáři z jednoho zdrojového kódu vytvořit aplikace běžící na různých platformách.

Technologie Controls.js je snadná i pro začátečníky, protože k jejímu použití stačí jen základní znalosti JavaScriptu. Znalost HTML nebo CSS není potřeba. Naproti tomu profesionálové určitě ocení schopnost vytvářet vícevrstvé aplikace. Vývojáři mohou vyvíjet komponenty s vlastním vzhledem nebo zabalit funkční celky do nových komponent. Podporovaný návrhový vzor Model-View-ViewModel s „live binding“ a počítanými či typovými vlastnostmi, zase umožňuje vývojářům oddělit návrh uživatelského rozhraní od business logiky.

Technologie Controls.js je aktivně vyvíjena od roku 2008 a byla použita pro vývoj aplikací pro takové zákazníky, jako jsou T-Mobile, Vodafone či O2.

Technologie Controls.js je dostupná ve dvou licenčních programech: komerčním a open source. Vývojáři mohou použít Controls.js zdarma pod open source licencí (licence GPLv3) nebo si mohou zakoupit komerční licenci s technickou podporou, kde uveřejnění zdrojových kódů jejich aplikace není požadováno.

Klíčové vlastnosti:

  • zjednodušuje vývoj pro různé druhy zařízení či platformy,
  • zaměřena na dotykové ovládání, ale stejně dobře použitelná s myší,
  • podporuje lokalizace do více jazyků,
  • umožňuje vytvářet aplikace s vícevrstvou architekturou,
  • jednoduchá při používání,
  • má mnoho dalších užitečných vlastností (Skiny, Skin Editor atd.).

Více informací naleznete na stránkách http://controlsjs.com.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení