Menu

Coolpad představil nové telefony

19.02.2016 21:54 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Coolpad představil nové telefony

Coolpad představil nové telefony | foto: CHIP

Přináší technologie z vyššího segmentu jako např. procesory Qualcomm, LTE konektivitu nebo čtečku otisků prstů do nižší až střední třídy

Coolpad Porto S
Nástupce původního modelu nabízí tloušťku pouhých 7,6 mm, 4jádrový procesor MediaTek a 8MPx fotoaparát s LED přisvícením a záznamem videa ve Full HD (1080p). Telefon poskytne 5palcový HD displej (1280 x 720 px) se sytými barvami a hustotou pixelů 294 PPI. Coolpad Porto S je vybaven inovativním obrazovým čipem MiravisionTM, který poskytuje jemnější a plynulejší pohyb obrazu a lepší barevné podání. Telefon podporuje rychlé datové LTE přenosy a obsahuje hybridní dual SIM slot, který nabídne konfiguraci dvou SIM karet nebo jedné SIM a jedné microSD karty.

Ačkoliv je Porto S stále pouze smartphone, umožňuje pohodlný způsob sledování oblíbených seriálů nebo kvalitní videohovory. Dále podporuje volání prostřednictvím technologie VoLTE (Voice over LTE), která poskytuje kvalitní HD zvuk pro hlasové hovory.

Coolpad Porto S pohání Android 5.1 Lollipop. Díky 2000mAh baterii se mohou zákazníci těšit až na 8 hodin telefonování nebo výdrž v pohotovostním režimu více jak 6 dnů. Doba se dá navíc prodloužit ještě s úsporným režimem. Pro aplikace a data je Coolpad Porto S vybaveno 1 GB pamětí RAM a interním úložištěm o velikosti 8 GB, které je možné dále rozšířit až o 64 GB pomocí microSD karty.

Coolpad Torino S
Coolpad Torino S je vybaven 4,7 palce velkým HD displejem (1280 x 720 px) s hustotou pixelů 312,5 PPI a čtečkou otisků prstů na zadní straně. Podporuje Dual SIM a nabízí procesor Qualcomm Snapdragon 410 s frekvencí 1,2 GHz, 2 GB paměti RAM s 16 GB interním úložištěm. Rozšíření pomocí microSD karty je samozřejmostí. Všesměrová čtečka otisků prstů je opatřena odolnou vrstvou testovanou na 10 milionů dotyků a může být nastavena na více akcí až pro pět prstů. Pomocí prstu lze odemknout telefon, spustit přednastavenou aplikaci, pořídit fotografii, selfie a nebo třeba záznam hovoru. Díky garantované 99,9% přesnosti jsou tyto akce také velmi efektivní a rychlé, takže odemčení telefonu trvá jen 0,5s a pořízení fotografie přesně 0,24s. Čtečka funguje i s mokrými prsty.

Unikátní design zakřiveného telefonu Coolpad Torino S čerpá inspiraci v přírodě. Zadní strana telefonu tvarem připomíná říční oblázek. Pro přední stranu je použito 2,5D ochranné sklo, které dokresluje celistvost a kompaktnost telefonu.

Torino S je se svými 7,9 mm velmi tenký telefon a navíc nabízí infračervené (IR) ovládání i podporu USB OTG. Je vybaven 8MPx hlavním fotoaparátem, 5MPx selfie fotoaparátem a systémem Android 5.1 Lollipop s uživatelským rozhraním COOL UI 8.0. Kapacita baterie je 1800 mAh.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení