Menu

CorelDRAW Graphics Suite 2021 podporuje spolupráci na dálku

12.03.2021 22:09 | Martin Kučera + Přidat komentář
CorelDRAW Graphics Suite 2021 podporuje spolupráci na dálku

CorelDRAW Graphics Suite 2021 podporuje spolupráci na dálku | foto: koláž Chip/CorelDRAW Graphics Suite

Sada CorelDRAW 2021 nově nabízí spolupráci více členů týmu v reálném čase na dálku nad jedním grafickým návrhem na počítačích Windows a Mac i iPadech.

Společnost Corel představila novou produktovou řadu grafických programů CorelDRAW 2021 pro Windows a Mac, která tradičně nabízí nástroje pro vektorové ilustrace, sazbu a typografii, úpravy fotografií a mnoho dalšího. Důležitou novinkou v dnešní době je možnost spolupráce více členů týmu v reálném čase nad jedním grafickým návrhem na dálku na počítačích i tabletech.

corel-51019291351-68c5ca263e-k

Ukázka týmové práce nad návrhem s poznámkami recenzentů. | Zdroj: Chip/CorelDraw 2021 

Pro spolupráci týmů byl zaveden nový centrální panel dashboard, který obsahuje všechny soubory návrhu v cloudu a po kliknutí zobrazí náhled a stav rozpracovanosti projektu. Recenzenti a schvalovatelé mohou přímo přidávat komentáře a poznámky k dokumentu a díky tomu se zpětná vazba okamžitě zobrazí v pracovním souboru autora návrhu. Toto řešení v reálném čase eliminuje prodlevy a zrychluje proces schvalování. Firemní zákazníci s korporátním účtem Microsoft 365 mohou pro spolupráci využívat i speciální aplikaci CorelDRAW.app pro Teams.

Novinky CorelDRAW Graphics Suite 2021

Zbrusu nová flexibilní návrhářská plocha umožňuje uživatelům pracovat efektivněji a získat větší kontrolu nad projekty a prvky.

Zobrazení více stránek: Umožňuje zobrazovat, spravovat a upravovat všechny digitální prvky projektu v jediném zobrazení. Lze přesouvat a kopírovat objekty mezi stránkami, porovnávat návrhy vedle sebe a volně posouvat a organizovat stránky.

Perspektivní kreslení: Umožňuje kreslit objekty nebo ilustrované scény v perspektivě rychleji a snadněji. K výběru nabízí jednoúběžníkovou, dvouúběžníkovou nebo trojúběžníkovou perspektivu, nakreslit nebo přidat existující skupinu objektů na sdílené rovině perspektivy a volně přesouvat a upravovat objekty bez ztráty perspektivy.

corel-tools-coreldraw-pc

Při práci v perspektivě se objekty automaticky přizpůsobí příslušnému prostoru. | Zdroj: Chip/Corel Draw 2021

Corel PHOTO-PAINT 2021 nově zvládne nahradit barvy. Funkce je k dispozici na novém ukotvitelném panelu a umožňuje provádět cílené a čisté úpravy odstínu, sytosti a jasu obrázku. Program také nově umožňuje využít fotografie pořízené na telefonech iPhone s podporou souborů HEIF.

corel-51019289921-d100239ed8-k

Změna vybrané barvy v objektu pracuje s automatickou maskou. | Zdroj: Chip/Corel Photo-Paint 2021

Nativní podpora pro Apple silicon: Sada CorelDRAW Graphics Suite 2021 pro Mac je navržena tak, aby mohla využívat výhod výjimečného výkonu čipu Apple M1. Nabídky, okna a zobrazení, pole a popisky, tlačítka a další prvky uživatelského rozhraní navíc odrážejí to nejnovější v systému macOS Big Sur.

Výkon pro zobrazení ve Windows 10: Sada CorelDRAW Graphics Suite 2021 je optimalizována tak, aby plně využívala grafický procesor (GPU) systému Windows a nabízela až 14,6krát plynulejší posouvání a 4,4krát plynulejší přibližování.

 corel-51019385577-2ec0e2905d-k

Aplikace CorelDraw pro iPady má optimalizované dotykové ovládání. | Zdroj: Chip/CorelDraw.app

Produktové sady a ceny CorelDRAW 2021

Společnost Corel také představuje nové sady CorelDRAW Essentials 2021 a CorelDRAW Standard 2021, které nabízejí kreativním uživatelům a malým firmám výkonná a dostupná řešení šitá na míru jejich potřebám. Sada je plně lokalizovaná také do češtiny.

Předplatné činí 9 250 Kč za rok a jeho součástí jsou nástroje pro kooperaci. Doporučená maloobchodní cena trvalé licence je 18 500 Kč. Sada pro příležitostné uživatele CorelDRAW Essentials 2021 vyjde na CZK 4 010, sada CorelDRAW Standard 2021 pro domácnosti na 10 870 korun.

Další informace a bezplatnou zkušební verzi ke stažení naleznete na stránkách Corel.com.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení