Menu

Corning představil Gorilla Glass 4

21.11.2014 11:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Corning představil Gorilla Glass 4

Corning představil Gorilla Glass 4 | foto: CHIP

Výrobce skel pro smartphony představil 4. generaci Gorilla Glass se zvýšenou odolností proti rozbití při pádu.

Kromě vysoké odolnosti proti poškrábání se firma Corning tentokrát zaměřila především na nejčastější problém uživatelů, kterým je pád jejich zařízení na zem. Vývojáři firmy zjistili, že pád na podlahu způsobuje až 70 % případů rozbití skla telefonu. Gorilla Glass 4 má proto být až dvakrát odolnější proti tomuto typu poškození, než konkurenční aluminosilikátová skla.

 

V současné době probíhá testování produkčních vzorků nového skla Gorilla Glass 4, které by se v prvních smartphonech mohlo objevit na počátku příštího roku. Výrobce slibuje, že sklo přežije až 80 % případných pádů zařízení na zem.

Skla Gorilla Glass jsou mezi výrobci smartphonů velmi oblíbená. O roku 2007 chránila displeje bezmála 1 400 modelů telefonů od čtyř desítek různých výrobců.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení