Menu

Čtečka karet a flash disk pro tablety a smartphony

25.07.2014 10:52 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Čtečka karet a flash disk pro tablety a smartphony

Čtečka karet a flash disk pro tablety a smartphony | foto: CHIP

Firma Transcend uvádí na trh dva nové výrobky: flash disk JetFlash 340 a čtečku paměťových karet RDP9 Smart Reader. Tyto nové produkty spolupracují se zařízeními v OTG standardu a jsou určené pro uživatele smartphonů a tabletů se systémem Android.

jf340-rdp9-300-800x600

USB flash disk JetFlash 340 má dvě USB rozhraní. Na jedné straně je umístěn port microUSB, který umožňuje připojení flash disku k mobilním zařízením, které podporují standard USB OTG (On-The-Go) a na straně druhé se nachází standardní port USB 2.0, který zajišťuje přenos souborů do počítače, TV a jiných zařízení s klasickým USB portem.

Tyto nové modely jsou dostupné ve čtyřech různých kapacitách až do kapacity 64 GB. Díky použité výrobní technologii COB (Chip-On-Board) mají zařízení malé rozměry, jsou lehčí a odolné proti prachu a vodě. Modely z řady JetFlash 340 jsou vybaveny praktickou krytkou, která chrání port microUSB proti poškození. Cena USB flash disků JetFlash 340 je 170 Kč (8 GB), 260 Kč (16 GB), 450 Kč (32 GB) a 990 Kč (64 GB).

 

Smart Reader

Nová USB OTG čtečka paměťových karet má tři sloty: jeden pro karty standardu SDXC / SDHC, další pro karty microSDHC / microSDXC a třetí standardní port USB 2.0. Čtečka podporuje standard USB OTG, proto ji lze snadno připojit ke smartphonu nebo tabletu podporujícímu tento standard.

Uživatelé pak mohou využít dodatečný prostor pro ukládání souborů, nebo například odeslat fotografie z fotoaparátu svým přátelům přes mobilní zařízení. Díky vestavěnému USB portu lze k mobilnímu zařízení také připojit myš a klávesnici. Čtečka RDP9 se navíc vyznačuje kompaktními rozměry. Doporučená cena čtečky je 270 Kč.

K zařízením se dodává aplikace Transcend Elite, která byla navržena pro smartphony a tablety s operačním systémem Android. Podporuje správu dat a přenos souborů mezi vestavěnou interní pamětí mobilního zařízení a USB flash pamětí nebo čtečkou paměťových karet. Aplikace umožňuje navíc sdílení souborů a také zálohování dat.

Produkt RDP9
Rozměry 28,1 mm x 12,25 mm x 4,5 mm
Hmotnost 17g
Standard USB OTG
Rozhraní microUSB
Sloty USB 2.0, SD/SDHC/SDXC, microSD/SDHC/SDXC
Certifikáty CE, FCC, BSMI
Záruka dvouletá
Produkt JetFlash 340
Rozměry 51, 6 mm x 17,4 mm x 8,2 mm
Hmotnost 5g
Standard USB OTG
Rozhraní USB 2.0, microUSB
Kapacitní provedení 8GB, 16GB, 32GB. 64GB
Certifikáty CE, FCC, BSMI
Záruka

doživotní

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení