Menu

Čtečka PocketBook Ultra jde do prodeje

12.08.2014 11:34 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Čtečka PocketBook Ultra jde do prodeje

Čtečka PocketBook Ultra jde do prodeje | foto: CHIP

PocketBook oznamil zahájení prodeje modelu PocketBook Ultra – první čtečky e-knih s technologií E ink a zabudovaným fotoaparátem.

650-ultra-emerald-en-front-bottom-left-photo-nahled

Fotoaparát na zadní straně zařízení má rozlišení 5 MPix, autofocus a LED blesk. Předinstalovaná aplikace dokáže rozpoznat vyfocený text a převést jej do editovatelných formátů.Čtečka je vybavena displejem nové generace E Ink Carta s HD rozlišením a LED nasvícením displeje pro čtení bez ohledu na okolní osvětlení.

PocketBook Ultra má pouze úzký rámeček kolem je elegantnější než předchozí modely značky. Váží pouhých 175 gramů a jeho rozměry jsou 162,7×106,7×7,9 mm. Umístění tlačítek na zadním panelu umožňuje využít efektivně celý povrch přední strany čtečky a dává uživatelům více možností jak zařízení držet v ruce. PocketBook Ultra má také zabudované magnety pro přichycení doplňků.

650-green-back-bottom-left-render-nahled

Nová čtečka podporuje více než 20 textových a obrázkových formátů a obsahuje předinstalované slovníky ABBYY Lingvo. Vnitřní paměť 4 GB lze rozšířit pomocí slotu na microSD karty díky tomu můžete mít stále po ruce celou knihovnu.  1GHz procesor a 512 MB RAM zajišťují podle výrobce rychlé otáčení stránek. Kromě klasického čtení zařízení přehraje hudbu ve formátu MP3, a pomocí funkce Text-to-Speech převede e-knihu do mluveného slova.

PocketBook Ultra bude dostupný ve třech barvách: smaragdové, bílé a tmavě hnědé za cenu 4 799 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení