Menu

ČVUT: Mezinárodní konference o mobilních sítích a IT v medicíně

14.11.2014 14:28 | Josef Mika + Přidat komentář
ČVUT: Mezinárodní konference o mobilních sítích a IT v medicíně

ČVUT: Mezinárodní konference o mobilních sítích a IT v medicíně | foto: CHIP

Druhý ročník mezinárodní konference o mobilních sítích a informačních technologiích v medicíně MobileMed organizuje katedra kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Bude se konat ve dnech 20. a 21. listopadu v prostorách Masarykovy koleje ČVUT.

Konference MobileMed 2014 je setkání odborníků a zájemců o oblast využití mobilních a informačních technologií v současné medicíně. Probíhá teprve druhým rokem, ale už patří k významným tuzemským událostem v tomto oboru. Díky spolupráci s Národním telemedicínským centrem, podpoře ČVUT v Praze a firem Intel a iStores je účast na sympoziu i v letošním roce zdarma. Přednáškové bloky budou rozděleny do tří hlavních témat, kterými jsou mobilní technologie ve zdravotnictví, zdravé stárnutí a podpůrné technologie a obchodní modely a udržitelnosti v klinické praxi. Organizátoři zároveň vyhlásili soutěž Mobile Health & AAL Challenge, která by měla motivovat mladé studenty a podnikatele ve tvorbě nových aplikací zaměřených na lidské zdraví.

Součástí konference bude druhé partnerské setkání zástupců akademických pracovišť podílejících se na aktivitách v oblasti telemedicíny, eHealth a asistivních technologií. Mezi přenášejícími se mimo jiné představí špičkoví zahraniční odborníci, jako jsou Salma Marani a Mario Luca z University of Texas, Selene Hu z University of Southern California, nebo Alessandro Crimi z ETH Zurich.

Více informací naleznete na stránce http://www.mobmed.org

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení