Menu

Dálniční známku už si můžete koupit

27.01.2020 09:55 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Dálniční známku už si můžete koupit

Dálniční známku už si můžete koupit | foto: CHIP

E-shop s dálničními známkami FerZnamka.cz je dle zadávací dokumentace z většiny dokončen. Můžete si ho vyzkoušet a koupit si dálniční známku v testovacím režimu. Přispějete tak na nadační fond Kolečko.

Jak jsme váš už informovali, tento víkend vznikal v rámci akce #ZNAMKAMARADA e-shop s dálničními známkami. Iniciátor i účastníci touto formou chtěli poukázat na absurdní cenu, za jakou měl být e-shop zhotoven. A podařilo se – e-shop už na stránce FerZnamka.cz najdete a můžete si ho vyzkoušet. Zbývá dodělat zákaznickou zónu a části, které jsou v utajeném režimu. Vznikly i jazykové mutace -  nadšenci dodali dokonce i japonštinu.

FerZnamka.cz je řešení, které ukazuje celý ekosystém. Jedno na zelené louce a druhé pomocí „krabicového řešení“. Vznikla tedy dvě řešení pro e-shop a mobilní aplikace. Pro všechna tři řešení fungují chatbot, voicebot a integrace systémů pro automatizované rozeznávání registračních značek. O tom, jak sysém funguje, si můžete pustit krátké video.

video-nahled

Dosáhli jsme finále, účastníci si sáhli na dno. Tímto jim i všem, kdo pomáhali a podporovali nás, děkuji. E-shop FerZnamka.cz je do budoucna připraven pro reálný prodej elektronických dálničních známek. Nyní nákupem podporujete nadační fond Kolečko. Systém je otevřený pro napojení ostatních partnerů – e-shopů, benzinových pump, bankovních aplikací, jako je například George, a dalších – vše pomocí API,“ uvádí Tomáš Vondráček, iniciátor celé akce a dodává: „Na otevřenou výzvu pro státní správu reagovali a přišli šéf Pirátů Ivan Bartoš, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, který přebírá ministerstvo dopravy, a pan premiér Andrej Babiš. Tímto děkujeme i jim.

Technické specifikace:

 1. Systém je otevřený pro napojení ostatních partnerů – e-shopů, benzinových pump, bankovních aplikací, jako je například George – vše pomocí API.
 2. V rámci hackathonu jsme vyvinuli dva e-shopy.
 3. První je postaven na platformě Kentico EMS.
 4. Druhý je single page aplikace v React.js.
 5. Máme mobilní aplikaci pro Android i iOS.
 6. Pro rozpoznávání registračních značek používáme ALPR (automatizované rozeznávání registračních značek) se statickou kamerou společnosti Camea, které je využíváno k identifikaci vozidel např. při parkování či Policií ČR.
 7. Platí se přes platební bránu Global Payments ve spolupráci s Českou spořitelnou na transparentní účet.
 8. Podpora pro uživatele je místo robustního zákaznického call centra 24/7 vyřešena pomocí IT, tedy a) na webech funguje chatbot Rasa, b) můžete si také zavolat na interaktivní voicebot Vocalls, tel.: +420 228 227 264.
 9. Srdcem projektu je centrální systém napsaný v .NET Core, provozovaný na Microsoft Azure Cloud. Jde o bezpečného prostředníka mezi státem a finálním uživatelem.
 10. Účetnictví je zajištěno integrací do systémů ABRA.
 11. Pro reporting používáme Power BI.
 12. Peníze z FerZnamka.cz budou věnovány nadačnímu fondu Kolečko.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení