Menu

E-shop s dálničními známkami zdarma

24.01.2020 10:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
E-shop s dálničními známkami zdarma

E-shop s dálničními známkami zdarma | foto: CHIP

AKTUALIZOVÁNO: Pokud máte zájem, můžete se zapojit do projektu #ZNAMKAMARADA. Cílem je vytvořit během tohoto víkendu funkční e-shop na dálniční známky. V pondělí 27. ledna 2020 by měl být předán státu.

Podnikatel Tomáš Vondráček v pátek 17. ledna 2020 zveřejnil na svém profesním LinkedIn profilu veřejnou výzvu na vytvoření funkčního e-shopu. Zakázka za 401 milionů se mu zdála absurdní: VEŘEJNÁ VÝZVA! Rozhodli jsme se, že příští víkend zorganizujeme veřejný hackathon a celý systém e-shopu na dálniční známky zdarma naprogramujeme, spustíme a v pondělí nabídneme státu za účasti médií! Chceme dokázat, jak absurdní je zadat zakázku za 401 milionů, když to pár schopných lidí dokáže udělat za víkend. Bude to drama! :)) Postupně budu sdílet více informací, až bude jasné, kde se registrovat a jak můžete pomoci. Tato zakázka musí být zlomová, ať už dopadne jakkoliv. Už nikdy se k našim společným penězům nikdo nesmí chovat tak, jak nyní předvádí stát!

znamka2-nahled

Nikdy jsem netušil, jakou lavinu dokáže spustit výzva, která poukazuje na zbytečné investice peněz tam, kde je řešení již hotové či se dá pořídit za několikanásobně nižší částku. Výzvu si vzali za své největší hráči e-commerce. Dálniční známky již nabízí Alza.cz, Pilulka.cz a další,“ uvádí Tomáš Vondráček a dodává: „Tento víkend uspořádáme hackathon #ZNAMKAMARADA, slib splníme. Chtěl bych požádat ty, kdo se chtějí zapojit, aby nás přišli podpořit tím, co umí. Od pátku 24. 1. 2020 od 18:00 hodin až do neděle 26. 1. 2020 budeme v budově Visionary v Holešovicích pracovat na řešení. Chceme ukázat, že to jde.“ Na hackathon se můžete registrovat na stránce www.znamkamarada.cz.

Výzva podnikatele Tomáše Vondráčka z pátku 17. ledna 2020, kterou zveřejnil na svém profesním LinkedIn profilu, o absurditě zakázky za 401 milionů, vyvolala zájem 60 developerů, kteří realizují e-shop na dálniční známky. Podpora přichází od stovek dalších. Hackathon #ZNAMKAMARADA je již nyní plně obsazen.
„Chtěl bych poděkovat všem, kdo nás podporují svým časem, cateringem, sdílením naší vize otevřené společnosti, která nedělá zbytečnosti,“ uvádí Tomáš Vondráček a dodává: „Vyzval jsem také zástupce veřejné správy, mohou přijít mezi nás. V rozhodný den v 10:00 by měl přijít šéf Pirátů Ivan Bartoš. S týmem premiéra Andreje Babiše ladíme čas jeho návštěvy.“

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení