Menu

Další nebezpečná zranitelnost OS X

13.06.2015 14:17 | Karel Kovar + Přidat komentář
Další nebezpečná zranitelnost OS X

Další nebezpečná zranitelnost OS X | foto: CHIP

Windows od Microsoftu pomalu ztrácí pověst nejděravějšího systému, které zajímavým tempem získávají produkty od Applu. Další objevená hrozba tento trend potvrzuje.

Španělský bezpečnostní expert publikoval na svém blogu informaci o nebezpečné zranitelnosti, týkající se operačního systému OS X (viz. https://reverse.put.as/2015/05/29/the-empire-strikes-back-apple-how-your-mac-firmware-security-is-completely-broken/)

Vilaca zjistil, že u zařízeních s OS X vyrobených přibližně před červnem roku 2014, existuje zranitelnost, která umožní útočníkovi modifikovat BIOS a například nainstalovat rootkit. Zajímavé ale je, že tyto informace platí pouze v případě, že jeho uživatel využívá mód pro uspání počítače. Jedinou ochranou před hacknutím je tedy tento mód nepoužívat.

Další podrobnosti najdete například na webu HackerNews: http://thehackernews.com/2015/06/mac-osx-rootkit-malware.html

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení