Menu

Další velká aktualizace pro zařízení Samsung stojí na prahu: uživatelé Galaxy získají mnoho novinek

31.01.2023 15:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Další velká aktualizace pro zařízení Samsung stojí na prahu: uživatelé Galaxy získají mnoho novinek

Další velká aktualizace pro zařízení Samsung stojí na prahu: uživatelé Galaxy získají mnoho novinek | foto: Thai Nguyen/Unsplash

Už jen pár hodin nás dělí od očekávaného uvedení nové vrcholné řady smartphonů Samsung Galaxy S23 a máme zde čerstvý únik o vlastnostech nové aktualizace systémové nadstavby One UI 5.1. 

Další verze uživatelského rozhraní společnosti Samsung by měla být uvolněna spolu s řadou Galaxy S23 na středeční prezentační akci jihokorejského výrobce, Unpacked 2023. Ještě před oficiálním uvedením se na internetu objevily všechny očekávané funkce One UI 5.1.

Aktualizace uživatelské nadstavby přináší řadu nových funkcí a funkčních vylepšení, které zajišťují bezproblémové používání Galaxy. V této aktualizaci výrobce provedl mnoho vylepšení a změn, a to zejména pro zabudované aplikace.

One UI 5.1 pro smartphony Galaxy: Samsung uvolňuje novinky pro fotoaparát

zflip

One UI 5.1 přináší dvě novinky pro focení, a také nové funkce pro widgety. | Zdroj: Daniel Romero/Unsplash

Pro selfie fotografy bude jednodušší nastavení barevného tónu. Půjde to jednoduše pomocí odpovídajícího tlačítka efektu na boku obrazovky.

Přes nabídku pokročilých funkcí bude snazší přistupovat k aplikaci Expert RAW, která umožňuje pořizovat velmi kvalitní snímky bez jakéhokoliv zpracování nebo komprese. To je ideální pro fotografy, kteří je budou chtít do budoucna ještě upravovat.

Novinky v Galerii

Sdílené rodinné album umožňuje snazší sdílení fotek v rámci rodiny. Galerie doporučuje fotografie pro sdílené rodinné album na základě rozpoznání členů rodiny. Získáte také 5 GB paměťové kapacity na jednoho člena rodiny, a to až pro šest osob.

Automatické zpracování odstraní stíny a odrazy, aby vaše fotky vypadaly dobře. Můžete také znovu vytvořit GIFy s lepším rozlišením.

Při prohlížení obrázku nebo videa v galerii můžete přejetím prstem nahoru na první pohled zjistit, kdy a kde byl obrázek pořízen, na jakém zařízení, kde je uložen a spoustu dalších informací.

Budete moci vyhledávat více osob nebo objektů současně. Lidi můžete vyhledávat bez označení jejich jmen pouhým kliknutím na jejich obličeje.

Pomocí nastavení v pokročilých funkcích můžete ukládat snímky obrazovky a záznamy do složky podle vlastního výběru.

Widgety, režimy a tapety

Pomocí nového widgetu můžete zkontrolovat úroveň nabití akumulátoru zařízení Galaxy. Přímo na domovské obrazovce můžete zjistit, kolik kapacity zbývá vašemu smartphonu, zařízením Galaxy Buds, Galaxy Watch a dalším podporovaným produktům.

Díky novému stylu ilustrací a přehledu aktuálního počasí se snadno dozvíte informace o počasí, a to ať už je slunečno, zataženo, prší nebo sněží.

Můžete si nastavit různé tapety pro uzamčenou a domovskou obrazovku podle toho, jakou činností se právě zabýváte. Nastavením různých režimů si můžete vybrat pozadí pro sport, práci, hobby a další varianty.

Pokud zapnete režim letadla nebo mobilního hotspotu, můžete automaticky spouštět skripty. Ty mohou například otevírat některé aplikace nebo upravovat stereováhu zvuku. Pomocí nových akcí nyní také můžete ovládat rychlé sdílení a citlivost na dotyk, nebo měnit vyzváněcí tón a styl písma.

Konektivita

samnews24-telegram

Na svém telegramovém účtu server SamNews24 informuje o vzhledu nového smartphonu Galaxy S23. | Zdroj: Telegram/SamNews24.com - Samsung One UI 5, News and more

Půjde vytvářet sdílené poznámky, které může upravovat několik lidí najednou. Jednodušší budou také pozvánky ke sdílení alb, poznámek a kalendářů pomocí odkazů. Ty půjde posílat pomocí komunikátorů, e-mailem nebo v prostředích sociálních sítí.

Myš, klávesnici nebo trackpad zařízení Galaxy Book půjde používat nejen s tabletem Galaxy Tablet, ale také se smartphonem řady Galaxy. Půjde kopírovat a vkládat text a přetahovat obrázky z jednoho zařízení do druhého, jakoby se jednalo o stejné zařízení.

Pokud byste chtěli poslouchat hudbu na reproduktorech připojených přes Wi-Fi prostřednictvím služby Spotify Connect nebo integrovaného zařízení Chromecast, stačí otevřít nastavení výstupního zařízení prostřednictvím přístupového panelu, nikoliv hudebních aplikací.

Pokud brouzdáte na internetu v prostředí smartphonu pomocí aplikace Samsung Internet, a poté chcete pokračovat na počítači, prostředí zajistí hladký přechod mezi oběma platformami.

Samsung DeX, nastavení, internet, asistent nastavení

V režimu rozdělené obrazovky nyní můžete přetažením rozdělovače uprostřed obrazovky změnit velikost obou oken. Okno můžete také přichytit do jednoho z rohů tak, aby zabíralo čtvrtinu obrazovky.

V horní části nastavení se nově zobrazují návrhy, které vás upozorní na užitečné funkce.

Nyní můžete vyhledávat názvy složek v záložkách nebo názvy skupin na kartách. Vylepšená logika vyhledávání vám umožní najít to, co hledáte, i když nezadáte požadované klíčové slovo úplně přesně.

Pokud měníte různá zařízení Galaxy, například přecházíte na nově zakoupený smartphone, jednoduše naskenujete QR kód na starém zařízení. Poté snadno přenesete nastavení Wi-Fi sítě, účtu Samsung nebo Google na nové zařízení, aniž byste museli cokoliv zadávat.

Zdroj: SamNews24

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení