Menu

Darkode: slavné kyberkriminální fórum je zpět

06.12.2015 16:30 | Karel Kovar + Přidat komentář
Darkode: slavné kyberkriminální fórum je zpět

Darkode: slavné kyberkriminální fórum je zpět | foto: CHIP

Po dlouhé odmlce, ve které hrála hlavní roli FBI je známé kyberkriminální fórum zpět. Byť v poněkud „slabší“ verzi.

Darkode, které patří mezi nejslavnější kyberkriminální fóra se může pyšnit poměrně dlouhou historií. Založeno bylo v roce 2007 ateprve zátah FBI a Europolu v roce 2015 na čas ukončil jeho činnost (http://www.net-security.org/secworld.php?id=18633).

Svého času patřilo mezi nejvíce „bezpečná“ místa, kde se scházeli hackeři, podvodníci a pochopitelně i zájemci o jejich služby. Členem fóra se mohl stát pouze ten, za koho se zaručil minimálně jeden ze starších členů a po určitou dobu měl nováček i omezený přístup k informacím. Jeho 200-300 aktivních členů ale mělo prsty ve většině „případů“, které se v IT oblasti bezpečnosti objevily a tak nebylo žádným překvapením, že se brzy dostalo i do hledáčku úřadů. Těm se ale dlouhou dobu nedařilo do něj proniknout a jeho trvání ukončila až společná akce FBI a Europolu.

Nyní ho jeden z jeho bývalých členů zkusil „restartovat“, na poli hackerů a bezpečnostních expertů ale sklidil spíše posměch (www.damballa.com/darkode-reloaded-new-forum/). 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení