Menu

Detektor policejních radarů

14.09.2010 08:18 | Redakce Chip + Přidat komentář
Detektor policejních radarů

Detektor policejních radarů | foto: CHIP

Pasivní antiradar EVOLVE Shield byl speciálně vyvinut pro potřeby řidičů v České republice. Detektor se upevňuje přísavkou na přední sklo, je však schopen detekovat laserové a mikrovlnné měření rychlosti nejen zepředu, ale i zezadu.

Přístroj vyžaduje pouze napájení ze zásuvky autozapalovače přiloženým kabelem a díky své koncepci je snadno přenosný mezi různými vozidly. Z principu funkce je jeho použití v České republice zcela legální, protože se jedná o pasivní detekci, nikoliv o ovlivňování nebo znemožňování činnosti policejních radarů, jak je specifikováno v zákoně 361/2000 sbírky o provozu na pozemních komunikacích.

Zvýšená citlivost na frekvencích Ka Narrow (34,0 a 34,3 GHz) z něj dělá ideálního společníka na cesty. Právě na těchto frekvencích pracují nejčastěji používané radary české policie. Standardní nastavení EVOLVE Shield umí odstínit až 90% planých poplachů způsobených okolními rušivými vlivy ve městech a kolem silnic a dálnic. Uživatel má možnost si mimo továrně nastavené frekvence Ka Narrow a Laser zapnout i hlídání v pásmech X, K a Ku. Pro dodatečné snížení nebo zvýšení citlivosti je přístroj vybaven režimem City/Highway (město/dálnice). K dispozici je regulovatelná intenzita podsvícení displeje detektoru, aby nebyl řidič oslňován při nočním provozu.

Rozsahy

  • X - pásmo 10.525 GHz +/- 50 MHz
  • K - pásmo 24.150 GHz +/- 100 MHz 
  • Ku - pásmo 13.450 GHz +/- 100 MHz 
  • Ka Narrow - pásmo 34.0 GHz a 34.3Ghz 
  • Ka Wide - pásmo34.7 GHz +/- 1300 MHz 
  • Laser 904 nm

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení