Menu

Díra ve Wi-Fi standardu 802.11n

06.07.2015 06:03 | Karel Kovar + Přidat komentář
Díra ve Wi-Fi standardu 802.11n

Díra ve Wi-Fi standardu 802.11n | foto: CHIP

Ve standardu pro bezdrátové sítě 802.11n byla objevena zranitelnost, která může být zneužita útočníkem k napadení sítě. 

Nový standard pro Wi-Fi sítě Představený v roce2009 aoznačovaný jako 802.11n byl navržen tak, aby kromě zvýšení rychlosti bezdrátových sítí nabídl i zvýšení jejich spolehlivosti a bezpečnosti. Podle bezpečnostních výzkumníků Centra pro digitální média na Hasseltově Universitě v Belgii ale obsahuje chybu, která může bezpečnost sítí ohrozit. Zranitelnost byla nalezena v agregačním mechanismu umožňujícím spojovat dva a více datových rámců do jednoho přenosu – techniky nazvané Packet-In-Packet (PIP).

V současnosti už je na serveru GitHub k dispozici kompletní dokumentace chyby (https://github.com/rpp0/aggr-inject/blob/master/paper/ampdu_inj_wisec2015.pdf) a také proof-of-concept: https://github.com/rpp0/aggr-inject.

Další podrobnosti pak najdete na webu SecurityWeek na adrese http://www.securityweek.com/flaw-80211n-standard-exposes-wireless-networks-attacks-researchers

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení