Menu

Dnes vychází God of War Ragnarök: severský epos chce být nejlepší hrou roku

09.11.2022 13:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Dnes vychází God of War Ragnarök: severský epos chce být nejlepší hrou roku

Dnes vychází God of War Ragnarök: severský epos chce být nejlepší hrou roku | foto: Sony / God of War Ragnarök press kit

Společnost Sony se svou buňkou v americké Santa Monice dnes vydává pokračování severské ságy akčního God of War s podtitulem Ragnarök. Hra v recenzích od novinářů dostala téměř jen špičkové hodnocení. Jak na tom je?

Není vám příběh God of War známý? Řecký válečník Kratos se nepohodl z bohy na Olympu, ti jej nejprve učinili bohem války, později se však dozvěděl krutou pravdu o tom, že mu vyvraždili rodinu. Po tom, co se krvavě vypořádal s řeckými božstvy, přesunul se do skandinávie, kde chtěl jen pokojně dožít bez narušitelů.

God of War Ragnarök je tady

A právě v tuto chvíli začíná příběh God of War z roku 2018. Kratovi zemřela žena, severská bohyně Laufey, a přála si být rituálně pohřbena. Tomu však chce zabránit bůh Baldur, syn krále bohů Odina. Veleúspěšný titul God of War byl ve své nejposlednější reinkarnaci od začátku vnímám jako dvoudílná série a proto právě dnes, 9. listopadu 2022, vychází dlouze očekávané pokračování Ragnarök.

Navíc se nemusíte trápit, zdali jste původní díl nehráli, ale chtěli byste vyzkoušet ten nový. PlayStation vydal na svém YouTube kanále souhrn v češtině, abyste o nic z příběhu prvního dílu nepřišli.

| Zdroj: PlayStation Česko / YouTube

To se věnuje Kratovi, jeho synovi Atreovi a boji se severskými bohy – jako je Thor, Odin a další – kteří odmítají dát našim hlavním protagonistům pokoj. Ale také mýtické sudbě bohů, neboli konci světa (Ragnarök).

Recenzenti i hráči si Ragnarök pochvalují

God of War Ragnarök je v každém ohledu výborně zpracovaná hra, graficky, hudebně i co do již naťuknutého příběhu. Svou velikostí a popularitou rozhodně aspiruje na nejlepší hru roku. Minimálně si to myslí drtivá většina recenzentů, kteří udělují známky jako 9 či 10 z 10, nebo rovnou 95 ze 100. Na serveru Metacritic má titul hodnocení od uživatelů 94 ze 100.

Ragnarök cena a dostupnost

Horkou novinku si můžete zahrát již ode dnešní půlnoci, a to na platformách PlayStation 4 a 5, nikde jinde. Původní díl sice po čase vyšel i na PC, tento nový má však být minimálně na omezený čas exkluzivitou pro herní konzole japonského výrobce.

Na PS4 stojí Ragnarök 1849 Kč v oficiálním obchodě PS Store, na PS5 potom dokonce 2119 Kč. K mání je taktéž Digital Deluxe edice s mimořádným herním obsahem, ale taktéž vyšší cenou 2379 Kč. Ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Zdroj: Sony, Metacritic

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení