Menu

Dokovací i klonovací stanice

21.08.2012 11:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
Dokovací i klonovací stanice

Dokovací i klonovací stanice | foto: CHIP

Pomocí externí dokovací stanice Icy Box IB-120 můžete snadno připojit interní SATA disk k notebooku, počítači, nebo jinému zařízení s USB portem. Model Icy Box IB-120Cl-U3 lze dokonce používat bez počítače pro klonování disků.

Dokovací stanice Icy Box série IB-120 mají pevný hliníkový box, do kterého se vejdou dva pevné disky formátu 2,5" a 3,5" s rozhraním SATA. Pouzdro zajišťuje odvod tepla od disku, takže se stanice obejde bez ventilátoru. O rychlé připojení se stará rozhraní USB 3.0 a k dispozici je i funkce JBOD, která umí spojit disky rozdílných kapacit.

Stanice Icy Box IB-120Cl-U3 může dokonce samostatně klonovat pevné disky i bez použití počítače a funguje zároveň jako čtečka paměťových karet. Napájecí adaptér (36 W)  je dostatečně výkonný i pro napájení výkonných disků s velkou kapacitu. Samozřejmostí dokovacích zařízení Raid Sonic je technologie Hot-swap, díky které se dají boxy měnit i za chodu systému, bez nutnosti restartu. Cena dokovacích stanic je okolo 1000 Kč vč. DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení